مارک گورمان: تمرکز مدل های آیفون ۱۴ پرو روی باتری و فناوری eSIM خواهد بود

14 شهریور 1401 - 08:14
آیفون 14

در حالیکه چند روز بیشتر تا رویداد معرفی سری آیفون ۱۴ باقی نمانده است یک تحلیلگر مطرح به نام مارک گورمان اطلاعات تازه‌ای درباره مدل‌های پرو‌ منتشر کرده است. به گفته این تحلیلگر مدل‌های آیفون ۱۴ پرو دارای باتری بزرگتری خواهند بود.

اگر ادعای گورمان درست باشد، اپل برای دومین سال متوالی سایز باتری را افزایش می‌دهد. در ضمن گورمان گفته است که امسال تمرکز اپل روی فناوری eSIM برای مدل‌های پرو خواهد بود. قبلا نیز شایعاتی درباره بزرگتر شدن ظرفیت باتری سری آیفون ۱۴ وجود داشت، اما این شایعات ادعا کرده بودند که همه مدل‌های این سری افزایش سایز باتری خواهند داشت، در حالیکه گورمان فقط به مدل‌های پرو اشاره کرده است.

برای مثال، وب‌سایت Baidu مدعی شده است که آیفون ۱۴ استاندارد دارای یک باتری 3,279 میلی‌آمپرساعتی خواهد که بیشتر از ظرفیت باتری 3,227 میلی‌آمپرساعتی آیفون ۱۳ استاندارد خواهد بود. همچنین ایفون ۱۴ پرو و‌۱۴ پرو مکس به‌ترتیب از باتری‌های 3,200 و 4,323 میلی‌آمپری استفاده خواهند کرد که اولی بزرگتر از باتری 3,095 میلی‌آمپری آیفون ۱۳ پرو و دومی کوچکتر از باتری 4,352 میلی‌آمپری آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد بود.

به نظر گورمان، اپل امسال تغییرات جزئی در مدل‌های غیرپرو آیفون ۱۴ ایجاد خواهد کرد، اما مدل‌های پرو را با تغییرات اساسی ارائه خواهد کرد که شامل استفاده از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی،  بهبود دوربین‌های فوق عریض و تله‌فوتو، استفاده از فوکوس خودکار در دوربین سلفی برای اولین بار و استفاده از تراشه جدید A16 می‌شوند. ضمنا این مدل‌ها به‌گفته گورمان با فناوری eSIM ارایه خواهند شد و شاید حتی اپل بخواهد شیار سیم‌کارت فیزیکی را به‌کلی از روی آن‌ها حذف کند.

در هر حال، باید منتظر بمانیم و بینیم اپل چه فکرهایی در سر دارد. نظر شما در این‌باره چیست؟

منبع: 9to5mac

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید