"ویندوز ۱۱ کاربران را مجبور به استفاده از اکانت مایکروسافت خواهد کرد"

ویندوز ۱۱ کاربران را مجبور به استفاده از اکانت مایکروسافت خواهد کرد

افشین نوری
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 22:49
ویندوز ۱۱ "ویندوز ۱۱ کاربران را مجبور به استفاده از اکانت مایکروسافت خواهد کرد"

مایکروسافت قصد دارد که کاربران ویندوز ۱۱ را مجبور به استفاده از یک اکانت مایکروسافت برای نصب آن داشته باشند. بنابراین امکان نصب این سیستم عامل با استفاده از اکانت محلی امکان‌پذیر نخواهد بود. این محدودیت، برای نسخه پرو ویندوز ۱۱ اعمال خواهد شد و نسخه هوم نیز پیشاپیش این محدودیت را دریافت کرده است.

این تغییرات ظاهرا قرار است در ورژن ۲۲H2 ویندوز ۱۱ ایجاد بشوند و شما بدون اتصال اینترنت و وارد کردن اکانت مایکروسافت خود قادر به نصب این سیستم‌عامل نخواهید شد.

در حال حاضر، در نسخه هوم ویندوز ۱۱ وقتیکه شما برای اولین بار اقدام به نصب این نرم‌افزار می‌کنید حتما باید به اینترنت وصل باشید و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. ‌

این ویژگی البته مزیت‌هایی نیز دارد و قابلیت‌هایی مانند OneDrive و اتصال خودکار به نرم‌افزارهای مایکروسافت مثل Outlook را فراهم خواهد کرد. با این حال، خیلی‌ها ممکن است اتصال آنلاین برای استفاده از ویندوز ۱۱ را دوست نداشته باشند. در حال حاضر، شرکت‌هایی مثل گوگل و اپل نیز نیاز به آیدی آنلاین دارند.

به نظر می‌رسد ویندوز ۱۱ چندان مورد توجه کاربران نگرفته است و فقط توسط ۱۹.۷ درصد از کاربران کامپیوترهای شخصی نصب شده است.

منبع: Gizchina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.