"قابلیت کنترل نوار بازی از طریق کنترلر به ویندوز 11 اضافه می شود"

قابلیت کنترل نوار بازی از طریق کنترلر به ویندوز ۱۱ اضافه می شود

مهدی حلوائی
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 08:19
نوار بازی ویندوز 11 "قابلیت کنترل نوار بازی از طریق کنترلر به ویندوز 11 اضافه می شود"

مایکروسافت این هفته‌ قابلیت جدیدی را به نوار بازی ایکس باکس (Xbox Game Bar) در ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند که به کاربران امکان اجرای بازی‌ها از محیط دسکتاپ بدون نیاز به موس و کیبورد و تنها با استفاده از کنترلر را می‌دهد. این ویژگی امروز در دسترس کاربران ویندوز ۱۱ اینسایدر قرار می‌گیرد.

نسخه‌ی جدید نوار بازی ایکس باکس با فشاردادن کلید Home در کنترلر ایکس باکس باز شده و کاربران پس از آن می‌توانند از این بخش به سه بازی آخر خود دسترسی داشته و یا از طریق آن لانچرهایی مانند استیم و فروشگاه اپیک گیمز را اجرا کنند. نسخه‌ی عادی نوار بازی نیز با فشردن دکمه‌ی مذکور در داخل بازی‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

نوار بازی ویندوز 11 "قابلیت کنترل نوار بازی از طریق کنترلر به ویندوز 11 اضافه می شود"

کاربران برای دسترسی زودهنگام به این قابلیت ابتدا باید Xbox Insider Hub را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کرده و پس از ثبت نام در بخش Xbox Insider، وارد قسمت Previews شده و عضو Windows Gaming Preview شوند. در مرحله‌ی آخر نیز نوار بازی ایکس باید به نسخه‌ی ۵.۷۲۲.۵۰۲۲.۰ و یا جدیدتر به‌روزرسانی شود. تا پیش از این، کاربران تنها با استفاده از حالت Big Picture پلتفرم استیم می‌توانستند به کمک کنترلر از محیط دسکتاپ وارد بازی شوند.

نظر شما در مورد ویندوز ۱۱ چیست؟ به‌نظر شما مایکروسافت باید چه قابلیت‌هایی را به این سیستم‌عامل اضافه کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.