هشدار: یک بدافزار شبیه به تلگرام کاربران شبکه های اجتماعی را هدف قرار داده است

25 فروردین 1401 - 14:18
تلگرام

کارشناسان موسسه امنیتی Zscaler ThreatLabz به‌تازگی موفق به کشف بدافزاری شده است که می‌تواند رفتار اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را تقلید بکند. 

کارشناسان نام این بدافزار را به دلیل آنکه می‌تواند یک کلید رجیستری به‌عنوان FFDroider ایجاد کند و کوکی‌های اشتباه به یک سرور “دستور و کنترل” ارسال کند، Win32.PWS.FFDroider یا به اختصار  FFDroider گذاشته‌اند.

این بدافزار بعد از دسترسی به کامپیوتر فرد قربانی، شروع به اجرا می‌کند و کوکی‌های مرورگرهای وب او را می‌دزدد و با استفاده از این کوکی‌ها به شبکه‌های اجتماعی آن شخص وارد شده و اطلاعات بیشتری از او سرقت می‌کند‌.

کارشناسان Zscaler ThreatLabz می‌گویند که این بدافزار از تبلیغات وسوسه‌انگیز برای ترغیب کاربران به وارد کردن اطلاعات حساس خود استفاده می‌کند. طبق گزارش این موسسه، کاربران فیس بوک بیش از سایر کاربران مورد حمله قرار گرفته‌اند. با این حال، کاربران اینستاگرام، توییتر، آمازون و eBay هم در میان آن‌ها بوده‌اند. هدف هکرها از این حملات دسترسی به اطلاعات بانکی کاربران عنوان شده است.

بنابراین به کاربران توصیه شده است که در صورت استفاده از تلکرام حتماً موارد امنیتی را رعایت کنند و به‌روزرسانی و تائید هویت دو مرحله‌ای آن را در دستور کار خود قرار بدهند.

منبع: MsPowerUser

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.