شکایت اتحادیه IATSE از اپل تی وی پلاس

4 مهر 1400 - 13:13
اپل تی وی پلاس

شبکه CNBC گزارش داده است که اپل به اتحادیه بین‌المللی کارگران صحنه نمایش (IATSE) گفته است که سرویس تی وی پلاس این شرکت کمتر از ۲۰ میلیون مشترک دارد تا پول کمتری به کارگران عضو این اتحادیه پرداخت کند.

اپل هرگز آمار مشترکین پلتفرم تی وی پلاس خود را از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۹ منتشر نکرده است، اما ما می‌دانیم این سرویس در مقایسه با رقبای خود مثل نتفلیکس که در ماه آگوست امسال حدود ۲۰۹ میلیون مشترک داشته است شوهای کمتری پخش می‌کند.

اتحادیه IATSE گفته است: «ظاهراً افرادی که در یک سرویس‌ استریم خاص کار می‌کند حقوق کمتری حتی در تولیداتی که بودجه آن‌ها بیشتر از بلاک‌باسترهای رایج است دریافت می‌کنند.» این اتحادیه اشاره‌ای به نام این سرویس نکرده، اما سخنگوی آن به CNBC گفته است که اپل ادعا کرده که تا اول ماه جولای امسال ۲۰ میلیون مشترک در آمریکا و کانادا داشته است.

مطالب مرتبط:

خبرها حاکی از آن است که کارگران عضو این اتحادیه به‌خاطر اینکه مذاکرات‌شان با کمپانی‌های فیلم‌سازی به نتیجه مطلوبی نرسیده است قصد دارند دست به اعتصاب بزنند. آن ها معتقدند که شرایط کاری در این کمپانی‌ها منصفانه نیست و حدود ۶۰ هزار نفر از نیروهای صحنه فیلم‌ها از قرادادهایی که با این کمپانی‌ها بسته‌اند راضی نیستند.

سرویس اپل تی وی پلاس هم‌اکنون در حال پخش چند شوی کم‌بودجه است که از آن جمله می‌توان به مورنینگ شو با حضور جنیفر انیستون، ریز ویترسپون و تد لاسو اشاره کرد.

این برنامه ظاهراً برای هر اپیزود خود حدود ۱۵ میلون دلار برای اپل هزینه داشته است و بسیاری از نویسندگان و ستاره‌های آن برای فصل سوم آن خواستار قراردادهای بهتری شده‌اندند. اپل در ماه جولای امسال در گزارش مالی خود گفته بود که در سه ماهه سوم امسال بالغ بر ۸۱.۴۳ میلیارد دلار درآمد و ۲۱.۷ میلیارد دلار سودآوری داشته است.

اپل هنوز پاسخی به اظهارات اتحادیه IATSE نداده است و باید منتظر بمانیم و بیینیم واکنش این غول تکنولوژی به این موضوع چه خواهد بود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.