قابلیت جدید توییتر، ویدیوهای خشونت آمیز را برای تمام کاربران به نمایش گذاشته است

مهدی حلوائی
۶ تیر ۱۴۰۲ - 14:12
توییتر

ایلان ماسک روز گذشته توییتی را در خصوص یکی از قابلیت‌های جدید توییتر منتشر کرد که عملکرد آن مشابه قابلیت “سوایپ برای نمایش ویدیوهای بیشتر” تیک تاک است. هرچند که این ویژگی در ماه اکتبر عرضه شده بود اما هایلایت آن توسط ماسک باعث شد تا توجه کاربران به سوی آن جلب شود. حالا بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که این ویژگی ویدیوهای خشونت‌آمیز را بدون هیچ گونه هشدار به آن‌ها نشان داده است.

مطالب مرتبط:

بیشتر ویدیوهای یادشده در طی دو روز پیش در توییتر منتشر و برای میلیون‌ها کاربر به نمایش گذاشته شده است. به‌نظر می‌رسد که ماسک نسبت به محتوای این ویدیوها آگاهی داشته چرا که او در خصوص این موضوع به کاربران هشدار داده بود. این ویدیوها، که شامل خشونت پلیس، شکنجه‌ی حیوانات و اطلاعات نادرست در خصوص واکسیناسیون می‌شوند، مشکل الگوریتم توییتر را به خوبی نشان می‌دهند.

انتشار محتوای خشونت‌آمیز برخلاف قوانین توییتر بوده و حالا پخش ویدیوهای یادشده بار دیگر مشکل این پلتفرم در نظارت بر محتوا را نشان می‌دهد. ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر بخشی از نیروهای بخش نظارت بر محتوای این شرکت را اخراج کرد و رئیس بخش اعتماد و امنیت این شرکت نیز اخیراً از سمت خود استعفا داده بود. ماسک از طرفداران بزرگ آزادی بیان مطلق بوده و ظاهراً همین موضوع حالا باعث پخش اطلاعات نادرست در توییتر نیز شده است.

منبع: NBCNews

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.