اینتل برای رقابت با ای ام دی هر سال یک کارت گرافیکی جدید معرفی می کند

8 آذر 1400 - 12:59

اینتل ممکن است نسل چهارم کارت‌های گرافیکی خود را با نام آرک Druid را در سال ۲۰۲۵ عرضه کند. وب‌سایت VideoCardz با انتشار این خبر گفته است که اینتل قصد دارد هر سال کارت‌های گرافیکی جدیدی برای رقابت با سایر شرکت‌ها از جمله شرکت ای ام دی عرضه کند.

ما می‌دانیم که اینتل قرار است در اوایل سال ۲۰۲۲ نسخه موبایلی پردازنده‌های گرافیکی سری آرک خود را معرفی کند و در سه ماهه دوم همان سال نیز از نسخه دسکتاپی آن رونمایی کند. این بدین معناست که پردازند‌ه‌های Battlemage و Celestial که قبلا به‌طور رسمی توسط اینتل تائید شده‌اند ممکن است در فاصله بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ معرفی شوند

مطالب مرتبط:

براساس شایعات قبلی، اینتل کارت گرافیکی Battlemage را برای سال ۲۰۲۳ آماده خواهد کرد و این در حالی است که شرکت‌های ای ام دی و انویدیا در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای معرفی کارت‌های گرافیکی جدید در هر سال ندارند.

اینتل مسلما برای اینکه بتواند هر سال یک سری کارت کرافیگی جدید معرفی کند، کار بسیار سختی در پیش خواهد داشت و باید بتواند با معرفی محصولات بهتر، نظر مشتریان را به خودش جلب کند و بتدریج سهم بازارش را افزایش دهد.

ضمنا شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اینتل به‌دنبال ارائه قیمت‌های پایین‌تر برای کارت‌های گرافیکی سری آرک خود است که اگر چنین چیزی صحت داشته باشد مسلما چالش بزرگی برای شرکت‌های انویدیا و ای ام دی ایجاد خواهد کرد.

هرچه رقابت بین این شرکت‌ها بیشتر باشد مشتریان نفع زیادی از این موضوع خواهند برد؛ بنابراین احتمال اینکه ما سال آینده شاهد محصولات ارزان‌تری در بخش کارت‌های گرافیکی باشیم بسیار زیاد است.

منبع: Techradar

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.