بانک مرکزی چین مبادلات رمز ارزها را ممنوع اعلام کرد

مجتبی بوالحسنی
۳ مهر ۱۴۰۰ - 09:01
بیت کوین

مقامات بانک مرکزی چین روز گذشته اعلام کردند که تمامی تبادلات مرتبط با رمز ارزها غیرقانونی است. به گفته‌ی بانک مرکزی چین، ارزهای دیجیتال قیمت قانونی ندارند و بنابراین نمی‌توان آن‌ها را به‌عنوان یک ارز در بازار محسوب کرد.

بانک مرکزی چین در بیانیه‌ی خود اعلام کرده که تراکنش‌های بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی نظم اقتصاد و امور مالی را مختل و به افزایش پولشویی، جمع آوری غیرقانونی پول، کلاهبرداری، طرح‌های هرمی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی و جنایتکارانه کمک کرده است.

مطالب مرتبط:

بانک مورد بحث گفته که اکنون تمامی تراکنش‌های رمزارزی در چین به‌عنوان یک فعالیت مجرمانه شناخته می‌شود و چین قصد دارد با قاطعیت جلوی تب داغ رمزارزها را بگیرد. بانک مرکزی چین همچنین گقته که فعالیت‌های مالی غیرقانونی و فعالیت‌های مجرمانه‌ی غیرقانونی مربوط به ارزهای مجازی را به شدت سرکوب می‌کند و از امنیت اموال مردم مطابق قانون محافظت خواهد کرد. این بانک در نهایت اعلام کرده که تمام تلاش خود را برای حفظ نظم و ثبات اقتصادی و مالی و اجتماعی، به کار خواهد گرفت.

این خبر باعث شد تا قیمت رمزارزها در کشور چین و سایر نقاط جهان با کاهش مواجه شود. دولت چین در ماه می و ژوئن هشدارهایی درباره‌ی تبادلات و ماینینگ رمز ارزها داده بود. بانک مرکزی چین از موسسه‌های مالی درخواست کرده تا پردازش تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتالی را متوقف کنند. بلومبرگ گزارش داده که دلیل اصلی کاهش اخیر قیمت و ممنوع شدن معاملات رمز ارزها در چین، مصرف بسیار زیاد انرژی برای استخراج و پردازش تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است.

لازم به ذکر است که کشور چین هم‌اکنون با بحران انرژی مواجه شده که این موضوع بر بسیاری از صنایع دیگر در این کشور تاثیر گذاشته است.

پس از اعلام این خبر توسط بانک مرکزی چین، روز گذشته شاهد ریزش شدید در قیمت رمز ارزها بودیم.

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheVerge

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.