کدام شرکت‌ها از حضور ایلان ماسک در برنامه SNL سوء استفاده کردند؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
لوسید موتورز

حداقل پنج تا از رقیبان تجاری شرکت تسلا روز یکشنبه حین میزبانی ایلان ماسک در برنامهٔ تلویزیونی و زندهٔ Saturday Night Live، از موقعیت پیش‌آمده برای خودشان نهایت بهره را بردند و برای تبلیغ اتومبیل‌های الکتریکی خودشان استفاده نمودند.

از میان مدل‌های تبلیغ شده، می‌توان به آئودی E-tron، فورد Mustang Mach-E، فولکس‌واگن ID 4 و Lucid Air شرکت لوسید موتورز اشاره نمود. تبلیغات انجام‌شده برای همگی مدل‌های نام‌برده‌شده، در ۳۰ دقیقه پیش از آغاز این قسمت از برنامهٔ SNL بر روی آنتن رفتند.

شرکت لوسید موتورز، که توسط پیتر رالینسون (Peter Rawlinson؛ یکی از اعضای تیم مهندسی تسلا مدل اس که از سمت خود استعفا داد و دشمنی‌های آشکاری با ایلان ماسک دارد) بنیان‌گذاری شده، اوایل هفتهٔ پیش طی توییتی، از پخش تبلیغ مدل Lucid Air در روز یکشنبه خبر داده بود. این اولین تبلیغی بود که برای مدل مذکور، که اواخر امسال عرضه می‌شود، توسط این شرکت صورت گرفت.

ایلان ماسک تسلا

ایلان ماسک در مونولوگ ابتدایی خود به این موضوع اشاره کرد که مردم او را با نام «مردی که اتومبیل‌های الکتریکی را محبوب ساخت» می‌شناسند. به‌نظر می‌رسد شرکت‌های ذکرشده قصد یادآوری این موضوع به مخاطبین خود را داشتند که ماسک و تسلا، تنها تولیدکنندگان محبوب اتومبیل‌های الکتریکی در بازار کنونی نیستند!

مطالب مرتبط:

البته لازم است ذکر شود تنها شرکت‌های خودروسازی در این قضیه دخیل نبودند. به گفتهٔ رسانهٔ «ادویک» (Adweek)، شرکت سیرا اسپیس (Sierra Space) که یکی از رقیبان شرکت اسپیس ایکس محسوب می‌شود، هزینهٔ پخش ده‌ها کلیپ یوتیوب مربوط به حضور ماسک در برنامهٔ SNL پرداخت کرده. البته لازم است ذکر شود این شرکت هم‌چنین مخاطبین یوتیوب غیرمرتبط به کلیپ‌های SNL را نیز هدف قرار داده و تبلیغات آن تنها به برنامهٔ Saturday Night Live محدود نمی‌شوند.

1
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.