هجوم انتقادها به اینستاگرام

7 مرداد 1398 - 15:00

اینستاگرام این هفته انتقادات بسیاری را بخاطر سیاست‌های حریم خصوصی خود متحمل شده است. البته این‌بار تنها اینستاگرام مقصر نیست. این مسئله چیزی بیش از خصوصیات سیستم است و به نحوه تعامل آن با نوجوانان و نیاز آنان به توجه است. این شرکت به کاربران خود اجازه می‌دهد تا حساب خود را از حالت شخصی به حالت تجاری تبدیل کنند، قابلیتی که توسط افراد مشهور و کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتوانند علاوه بر دسترسی به امکانات مقایسه‌ای بیشتر، برای طرفداران و مشتریان احتمالی راهی برای برقراری ارتباط با آنها فراهم کند. حالا در عوض این ویژگی توسط میلیون‌ها جوان مورد استفاده قرار گرفته تا بتوانند جزئیات حساب کاربری خود را تحلیل و بررسی نمایند.

مسئله‌ای که در این بین وجود دارد پر کردن فرم اطلاعات تماسی است که کاربر برای دسترسی به حالت تجاری باید پر کند. در نتیجه کودکان با در دسترس قراردادن ایمیل‌ها و شماره تماس‌های خود و نمایش آن به کل دنیا، در معرض خطرهای احتمالی قرار می‌گیرند.

اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرد:

هرکسی می‌تواند پروفایل کاربری خود را به یک حساب تجاری تبدیل کند. ما این کار را به این دلیل انجام می‌دهیم تا هرکسی که تمایل به ایجاد کسب‌وکاری برای خود دارد بتواند از طریق اینستاگرام آن را راه‌اندازی کند. در طی فرآیند تبدیل حساب شخصی به تجاری، ما به کاربران اعلام می‌کنیم که اطلاعات تماس آنها توسط دیگران قابل دسترس خواهد بود و به ‌آنها اجازه می‌دهیم این اطلاعات را بروزرسانی و یا پنهان کنند.

در حالی که بیانیه اینستاگرام به موارد درستی اشاره می‌کند، منتقدان می‌گویند اینستاگرام می‌تواند ایمیل و شماره تلفن افراد را به‌شکل ناشناس و مبهم تبدیل کند تا از حریم خصوصی کاربران خود حفاظت کند.

اینستاگرام در حال تلاش برای ایجاد بستری فراتر از یک شبکه اجتماعی است که در آن کاربران تنها از طریق لایک کردن مورد مقایسه با یکدیگر قرار بگیرند. این کار با پنهان کردن لایک‌ها در برخی مناطق آغاز شده است (موضوعی که برخی افراد مشهور را ناراحت کرده است). همچنین اگر کاربری قصد ارسال مطلبی برای سوءاستفاده داشته باشد، از وی می‌خواهد تا دوباره آن را بررسی کند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سعیده سعیدی گفت:

  سلام خسته نباشید این پست های که زندگی امریکایی رو نشان میده تو روحیه چوانان تاثیر مخربی داره میخوان مثل اونا بپوشن مثل اونا تولد بگیرن و بی حجاب باشن خیلی نادرسته که نسل جوان رو به سمت اروپایی بودن ببریم لطف کنید پستهای مربوط به اروپا و آمریکا و حذف کنید زندگی رویایی و غیر واقعی رو به جوانان نشون میده ونرسیدن به آرزوها باعث یاس در جوان میشه ممنون

 • مهدی حسنیان گفت:

  باسلام واحترام. چرا وقتی اینستاگرام رابروز رسانی میکنیم بعدش خیلی بشدت اذیت میکنه وباز نمیشه واقعا لطف کنید این مورد رو برطرف کنید ادم رو از کار وزندگی میندازه تا بخاد باز بشه

 • محمدرضامنصوری گفت:

  اینستاگرام یه هفته هست حساب وکاربری من وبادوهزاردنبال کننده از دسترس خارج کرده بایدیقه چه کسی روبگیرم؟؟؟؟

 • فرشاد گفت:

  سعیده سعیدی

  از مسئولین تک فارس خواهش میکنم نظرات افرادی مثل ایشون که سرشون رو مثل کبک کردن تو برف یا به قول خسرو شکیبایی جزو افرادی هستن که خودشون رو به خواب زدن تایید نکنید حتی سطح کامنت گذاری افتضاح خانم تندرو همون آمریکایی که ازش صحبت میکنی الان داره به حیوون های تو باغ وحشش واکسن میزنه منو تو حتی رنگشم ندیدیم اون آمریکایی که ازش حرف میزنی کشور فرصت هاست وگرنه این همه نخبه های مملکت اونجا نبودن شما اول برو مقاله همشهری در خصوص پایین آی کیو ایرانی ها به ۶۴ رو بخون بعد بیا اینجا فکت صادر کن زندگی رویایی رو خوب اومدی مایی که پراید سوار میشیم واقعا برامون سوار شدن موستانگ رویاست مایی که تو خاک خودمون یه ۵۰ مترشو نمیتونیم بخریم ولی اونجا میشه خرید راست میگی رویاست ۲۶ سال سنمه بغل موهام سفید شده و بالاش ریخته راست میگی اینجا زندگی واقعی خودرو آشغال ۲۰۰ ۳۰۰ میلیونی واقعی وگرنه کل دنیا غیر واقعی فقط اینجاست که واقعی