یک زن اهل اوکلاهاما پس از هشدار AFib اپل واچ نجات یافت

افشین نوری
۱۸ آبان ۱۴۰۲ - 10:14
اپل واچ

یک زن اهل اوکلاهاما پس از مراجعه به پزشک متوجه شد که دارای سطح قند خون بسیار بالا است و می تواند مرگبار باشد.

او یک روز جمعه صبح، نوتیفیکیشنی در ساعت اپل واچ خود دریافت می‌کند که یک هشدار بود و می‌گفت که او داری AFib است. AFib به فیبریلاسیون دهلیزی می‌گویند که یک ریتم غیر نرمال قلب است. او فکر کرد که این به خاطر استرس ناشی از دست دادن یکی از عزیزانش است.

آن روز صبح او در گفتگو با رئیسش گفت که امروز جلسه‌ای دارد و شاید بعد از آن به دکتر مراجعه کند، شاید هم تا آخر هفته منتظر بماند. اما رئیسش او را قاتع کرد که هشدار را جدی بگیرد و به دکتر برود.

او پس از رفتن پیش دکتر متوجه شد که دیابت از نوع سطح بالای قند خون دارد. او گفت که اگر تا آخر هفته منتظر می ماندم، احتمالا زنده نمی‌ماندم. بنابراین اگر او نوتیفیکیشنی را روی ساعت اپل واچ خود دریافت نمی‌کرد، ممکن بود دردسر بزرگی برایش ایجاد شود.

دختر این زن از رفتن مادرش به بیمارستان بسیار خوشحال است. گفتنی است به گزارش رویترز، اپل واچ ظاهرا با ممنوعیت واردات به آمریکا مواجه است. روز پنجشنبه، کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (ITC) رای داد که اپل واچ حق اختراع شرکت پزشکی Masimo را نقض کرده است.

اپل واچ می تواند میزان اکسیژن خون کاربر را اندازه گیری می کند. این مقدار برای اکثر افراد سالم بین ۹۶ تا ۹۹ است. حکم ITC اشاره‌ای به اینکه کدام مدل های اپل واچ تحت این ممنوعیت قرار گرفته‌اند نکرده است. شکایت Masimo گفته است که اپل واچ سری ۶، اولین مدلی که دارای سنسور اکسیژن خون است، حق اختراع آن را نقض کرده است. اپل در ماه سپتامبر، اپل واچ سری ۹ و واچ اولترا ۲ را معرفی کرد.

در این شکایت گفته شده است که اپل واچ در چین ساخته شده است، اما اپل از آن زمان تاکنون برخی تولیدات خود را به ویتنام منتقل کرده است.

با وجود رای ITC، دولت بایدن ۶۰ روز فرصت دارد تا این حکم را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا آن را وتو کند یا خیر. روسای جمهور سابق معمولا اجازه ممنوعیت واردات را می‌دادند، اما در سال ۲۰۱۳، باراک اوباما این ممنوعیت را وتو کرد.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.