مشترکین ChatGPT Plus حالا می توانند چت‌بات های سفارشی خود را بسازند

افشین نوری
۱۶ آبان ۱۴۰۲ - 21:19
ChatGPT

OpenAI سرویس جدیدی معرفی کرده است که به شما اجازه می‌دهد تا ChatGPT سفارشی خود را متناسب با نیازهایتان ایجاد کنید. بنابراین شما نیازی به کدنویسی نحواهید داشت.

این چت‌بات‌های سفارشی که GPT نامیده می‌شوند، کاربردهای مختلفی می توانند داشته باشند. مثالا، کسب و کارها می‌توانند یک GPT مخصوص خودشان ایجاد کنند که فقط کارمندان‌شان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. یا والدین می‌توانند یک چت بات ایجاد کنند که به فرزندانشان یاد دهد چگونه مسائل ریاضی را حل کنند.

برای ایجاد یک مدل سفارشی GPT، کار زیادی ازم نیست انجام دهید سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI روش ایجاد آن را در رویداد این شرکت به نمایش گذاشت. اولا باید اشتراک ChatGPT Plus را به قیمت ۲۰ دلار در ماه بخرید یا اگر صاحب کسب و کار هستید به ChatGPT Enterprise نیاز دارید. سپس به اکانت خود رفته و گزینه Create a GPT را در بالای صفحه انتخاب کنید. در ادامه، ابزار GPT Builder از شما خواهد پرسید که چه چیزی می خواهید بسازید.

سپس یک مدل هوش مصنوعی جدید در سمت راست صفحه نمایش ایجاد می‌شود و تنظیمات بیشتر آن با آپلود فایل‌های داده امکان پذیر است. همچنین یکسری قابلیت‌های اضافی وجود دارندد که می‌توانید آن‌ها فعال کنید، مثل مرور وب یا یکپارچه‌سازی با پلنفرم DALL-E.

پس از پایان کار، می‌توانید چت‌بات جدید خود را ذخیره کنید یا آن را به اشتراک‌ بگذارید. شما همچنین حالا می توانید با ChatGPT کل وب را مرور کنید. در ماه می امسال OpenAI به کاربران اجازه داد تا از ChatGPT به همراه موتور بینگ استفاده کنند. اما این شرکت پس از آنکه متوجه شد کاربران می توانند از این چت بات برای دسترسی به محتوای پی‌وال استفاده کنند، بلافاصله قابلیت مروز وب را حذف کرد.

قابلیت مرور وب اخیرا به کاربران پولی ChatGPT به صورت آزمایشی بازگردانده شد و حالا بعد از چند هفته آزمایش، به نظر می‌رسد که همه چیز خوب پیش رفته است و این قابلیت اکنون از حالت بتا خارج شده است و بخشی از مدل GPT-4 شده است که کاربران Plus و Enterprise ChatGPT می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت به عنوان صاحب موتور جستجوی بینگ، یکی از سرمایه‌گذاران اصلی OpenAI بوده است و تاکنون بیش از ۱۳ میلیارد دلار در این شرکت هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است. همکاری این دو شرکت بعد از گذشت سه سال است همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.