محققان می گویند ساعت اپل واچ می تواند دقیق ترین اندازه گیری را از سطح استرس فرد انجام دهد

10 دی 1401 - 14:09
اپل واچ اولترا

این روزها، ساعت‌های هوشمند مجهز به قابلیت‌های سلامت زیادی شده‌اند و کاربران با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانند همه جنبه‌های سلامت خود را از ضربان قلب کرفته تا سطح اکسیژن خود چک کنند. 

ساعت‌های هوشمند همچنین مجهز به اسپیکر و میکروفون داخلی برای پاسخگویی به تماس‌ها از طریق بلوتوث هستند و در ضمن امکان نمایش همه نوتیفیکیشن‌های گوشی شما روی این دستگاه‌ها وجود دارد. اما برخی گوشی‌های هوشمند قابلیت‌های پیشرفته‌تری مثل پایش سطح استرس و خواب را نیز دارند. ‌

البته همه ساعت‌های مجهز به این قابلیت‌ها نمی‌توانند پارامترهای مذکور را به‌دقت اندازه‌گبری کنند و این موضوع شاید یکی از ضعف‌های آن‌ها باشد. اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ساعت‌های اپل واچ دقت بسیار بالایی در اندازه‌گیری سطح استرس دارند. 

طبق گزارش جدیدی که منتشر شده است، سنسورهای داخل اپل واچ دقیق‌ترین اندازه‌گیری را از سطح استرس کاربر ارائه می‌کند. این تحقیق که توسط محققان دانشگاه واترلو کانادا روی اپل واچ سری ۶ انجام شده است نشان می‌دهد که این ساعت سطح استرس را دقیقا مطابق با مدلسازی‌های کامپیوتری اندازه‌گیری می‌کند و هیچ خطایی در آن وجود ندارد. 

بنابراین این مطالعه به ما می‌گوید که ساعت‌های اپل واچ‌ در بخش اندازه‌گیری استرس واقعا قابل اتکا هستند و در نتیجه می‌توان روی سایر قابلیت‌های سلامت این دستگاه نیز اطمینان کرد‌ 

همه ما استرس را تجربه کرده‌ایم و این موضوع می‌تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد ‌شود، اما کاربران با دانستن اطلاعات دقیق‌تر درباره آن، از طریق ساعت اپل واچ‌ خود بهتر خواهند توانست آن را مدیریت کنند. 

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید