مایکروسافت امکان ورود بدون رمزعبور را به کاربران ارائه می‌دهد

25 شهریور 1400 - 12:40
پچ امنیتی مایکروسافت

مایکروسافت قابلیت جدیدی ارائه کرده که کاربران را قادر می‌سازد بدون نیاز به وارد کردن رمزعبور، وارد حساب‌های کاربری خود شوند.

رمزهای عبور باعث می‌شود تا روشی امن برای دسترسی به حساب‌های خود داشته باشیم و از ورود افراد غیرمجاز به اکانت‌هایمان جلوگیری کنیم. درهرحال رمزعبور همیشه امن‌ترین راه نیست زیرا امکان حدس زدن آن توسط برخی افراد وجود دارد. به همین دلیل در چند سال اخیر شاهد ارائه‌ی روش‌های جایگزین رمزعبور برای دسترسی به حساب‌های کاربری بوده‌ایم.

مطالب مرتبط:

در واقع به‌نظر می‌رسد مایکروسافت هم چنین برنامه‌ای برای کاربران خود در نظر گرفته است. این شرکت اعلام کرده که روش جدیدی برای کاربران در نظر گرفته تا بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور بتوانند وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوند. کاربران حالا می‌توانند از روش‌ جایگزین مایکروسافت برای ورود به اکانت‌های خود بهره ببرند.

بنا به اعلام مایکروسافت، از امروز شما می‌توانید بدون نیاز به رمزعبور هم وارد حساب کاربری خود شوید. برای این‌کار شما به اپلیکیشن احراز هویت مایکروسافت موسوم به Microsft Authenticator خواهید داشت. همچنین امکان ورود با قابلیت ویندوز Hello، یک کلید امینتی یا کد تاییدیه که به شماره موبایل یا ایمیل شما ارسال می‌شود نیز وجود دارد.

بدین ترتیب می‌توانید با روش‌های مورد اشاره وارد حساب کاربری خود در اوت‌لوک، وان‌ درایو، مایکروسافت فمیلی سیفتی و … شوید.

البته به‌یاد داشته باشید استفاده از روش‌های جدید ورود به حساب کاربری یک گزینه‌ی اختیاری است و صورتی که ترجیح می‌دهید همچنان از رمزعبور استفاده کنید، این روش نیز در دسترس شما است. انتظار می‌رود این تغییر جدید در طی چند هفته‌ی آینده در دسترس همه‌ی کاربران قرار گیرد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا به‌زودی شاهد حذف کلی رمزعبور برای احراز هویت و ورود به حساب‌های کاربری خواهیم بود یا خیر؟

منبع: UberG

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.