استارلینک سرعت تولید دیش اینترنت ماهواره‌ای را افزایش می‌دهد

18 شهریور 1400 - 10:18
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

استارلینک هم‌اکنون هر هفته ۵۰۰۰ دیش مخصوص اینترنت ماهواره‌ای تولید می‌کند. حال این شرکت اعلام کرده که قصد دارد این میزان را تا پایان سال افزایش دهد.

شرکت استارلینک که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات اینترنت ماهواره‌ای فعالیت دارد، همچنان با مشکلاتی در عرضه‌ی سخت‌افزار مورد نیاز برای این سرویس دست‌وپنجه نرم می‌کند. لازم به ذکر است که درحال حاضر حدود ۶۰۰ هزار پیش‌سفارش برای خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای برای این شرکت ثبت شده و استارلینک نمی‌تواند به این میزان از تقاضا را پاسخ دهد.

مطالب مرتبط:

استارلینک درحال حاضر در هر هفته فقط ۵۰۰۰ دیش مخصوص اینترنت ماهواره‌ای تولید می‌کند و این یعنی سقف تولید سالانه‌ی این شرکت ۲۶۰ هزار دستگاه است. بدین ترتیب ارائه‌ی این تجهیزات به مشتریانی که سفارش ثبت کرده‌اند سالیان سال به‌طور خواهد انجامید.

اما روز گذشته برت جانسن، مدیر مالی اسپیس‌ایکس در کنفرانس ۲۰۲۱ این شرکت که در ماریلند برگزار شده وعده داد که به‌زودی شرایط تولید دیش‌های مخصوص اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بهبود خواهد یافت.

بر اساس توئیت‌های ارسال شده در این زمینه، جانسن گفته:

ما درحال حاضر هفته‌ای ۵۰۰۰ دیش اینترنت ماهواره‌ای تولید می‌کنید ولی این میزان در ماه‌های آینده چند برابر افزایش خواهد یافت. مدل ارزان‌قیمت‌تر این محصول نیز اواخر پاییز امسال معرفی خواهد شد.

نرخ تولید جدید برای پوشش ۶۰۰ هزار پیش‌سفارش خرید این محصول کافی خواهد بود.

مدیر مالی اسپیس‌ایکس-استارلینک در این کنفرانس گفت:

ما هم‌اکنون در هر هفته حدود ۵۰۰۰ دیش تولید می‌کنیم. با فعال شدن خط تولید جدید در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری، احتمالا نرخ تولید برای ارائه‌ی سرویس به ۶۰۰ هزار پیش‌سفارش این محصول کافی خواهد بود.

جانسن همچنین تایید کرده که هزینه‌های تولید دیش جدید این شرکت کم‌تر از هزینه های تولید مدل ۱۳۰۰ دلاری فعلی خواهد بود.

برت جانسن در این رابطه گفته:

اگرچه هزینه‌های تولید دیش جدید کم‌تر است، اما همچنان هزینه‌هایی برای اسپیس‌ایکس دارد و بنابراین احتمال کاهش قیمت نهایی مدل جدید برای مشتریان وجود ندارد. با تولید مدل جدید، امکان ساخت تعداد بیشتری از این محصول در هر هفته فراهم خواهد شد.

متاسفانه، همانطور که اشاره شد، اگرچه هزینه‌های تولید مدل جدید دیش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک کم‌تر است، اما این شرکت تایید کرده که هزینه‌ی سخت‌افزار مورد نیاز برای تولید این دیش همچنان بالای ۴۹۹ دلار برای هر دستگاه است و این یعنی هنوز احتمال کاهش قیمت برای این محصول وجود ندارد.

البته ۶۰۰ هزار نفری که سفارش پیش‌خرید تجهیزات سخت‌افزاری استارلینک را ثبت کرده‌اند، مسلما مشکلی با قیمت آن نداشته و اینکه دیش آن‌ها دو سال زودتر به دستشان برسد برای آن‌ها راضی کننده خواهد بود.

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با تکفارس و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام تکفارستلگرام تکفارس - بررسی سامسونگ گلکسی A22

منبع: MSPU

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.