مایکروسافت سالانه فقط یک به روزرسانی اصلی ویندوز ۱۱ را منتشر می کند

۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
ویندوز ۱۱

امروز مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ۱۱ را با چندین ویژگی و بهبود‌های جدید معرفی کرد. مایکروسافت همچنین تأیید کرد که ویندوز ۱۱ به عنوان یک نسخه رایگان برای رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۰ که دارای شرایط لازم هستند و در رایانه‌های شخصی جدید از ابتدای تعطیلات در دسترس خواهد بود. با استفاده از برنامه پی سی هلت چک می‌توانید تأیید کنید که رایانه ویندوز ۱۰ فعلی شما واجد شرایط برای ارتقا رایگان به ویندوز ۱۱ است یا خیر.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که در حال تغییر روند انتشار به روزرسانی‌های اصلی ویندوز است. مایکروسافت سالانه فقط یک به روزرسانی اصلی ویندوز ۱۱ را منتشر خواهد کرد و تاریخ انتشار به روزرسانی‌های اصلی ویندوز ۱۱ نیمه دوم هر سال از زمان انتشار ویندوز ۱۱ است. به غیر از به روزرسانی عمده، دستگاه‌های ویندوز ۱۱ ماهانه به طور منظم به روزرسانی‌های جزئی را برای ارائه به روزرسانی‌های امنیتی و رفع اشکال دریافت می‌کنند.

مطالب مرتبط:

پشتیبانی از رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۱ به شرح زیر است:

  • نسخه‌های هوم، پرو، نسخه پرو مخصوص کار‌های اداری و نسخه پرو مخصوص تحصیل ویندوز ۱۱ از تاریخ در دسترس بودن عمومی تا ۲۴ ماه پشتیبانی دریافت می‌کنند.
  • نسخه انترپرایز و اجوکیشن ویندوز ۱۱ از تاریخ در دسترس بودن عمومی به مدت ۳۶ ماه پشتیبانی می‌شود.

اینکه آیا ویندوز ۱۱ دارای نسخه‌های دیگری نیز خواهد بود، هنوز مشخص نیست اما می‌توان به طور تقریبی مطمئن بود که تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۱ نسخه‌های ذکرشده در بالا است.

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت توجه خود را به افزایش کیفیت به‌روزرسانی‌های سیستم عامل ویندوز ۱۱ معطوف کرده است و نه کمیت آن. با توجه به اینکه در سال‌های گذشته شاهد این موضوع بودیم که برخی از به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ با تغییرات اندکی همراه بوده‌اند و حتی باعث به وجود آمدن مشکلاتی در این سیستم عامل شده‌اند، اقدام جدید مایکروسافت مبنی بر کاهش کمیت به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ اقدام درستی است.

با توجه به اینکه دریافت به روزرسانی‌های امنیتی که بسیار سریعتر نسبت به به روزرسانی‌های اصلی عرضه می‌شوند، برای هر سیستم عاملی حیانی هستند، نمی‌توان از اقدام جدید مایکروسافت انتقاد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا با اقدام جدید شرکت مایکروسافت موافق هستید؟ اگر از سیستم عامل‌های قدیمی ویندوز مانند ویندوز ۱۰ استفاده می‌کردید، آیا نیاز به دریافت به روزرسانی‌های متعدد داشتید؟ دیدگاه‌های خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: MS Power User

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.