گوگل به پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو جریمه در ایتالیا محکوم شد

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
گوگل اندروید اتو

سازمان آنتی تراست ایتالیا شرکت گوگل را به‌خاطر سوء‌استفاده از موقعیت خود و حذف اپلیکیشن JuicePass شرکت Enel X از پلتفرم اندروید اتو (Android Auto) خود به پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو جریمه محکوم کرد. این اپلیکیشن به رانندگان کمک می‌کند تا جایگاه‌های مناسب شارژ خودروی برقی را پیدا کرده و آن را رزرو کنند.

سازمان آنتی تراست ایتالیا شرکت گوگل را محکوم کرده است که به مدت بیش از دو سال اجازه فعالیت به اپلیکیشن JuicePass بر روی پلتفرم خود نداده است و مانع از توسعه نسخه سازگار این اپلیکیشن با اندروید اتو توسط شرکت Enel X شده است.

مطالب مرتبط:

این سازمان یک نامه توقف و انصراف برای گوگل ارسال کرده و در آن از این غول تکنولوژی خواسته است تا سوء‌استفاده از موقعیت خود را متوقف کند و از اثرات منفی ناشی از حذف اپلیکیشن JuicePass از روی پلتفرم اندروید اتو جلوگیری نماید.

در دفاعیه گوگل، دلیل عدم تائید اپلیکیشن JuicePass برای اندروید اتو ذکر نشده است، اما سخنگوی گوگل در ایتالیا به رویترز گفته است که «ما با وجود احترام به تصمیم سازمان آنتی تراست ایتالیا، با این رای مخالف هستیم. گوگل به امنیت پلتفرم اندروید اتو خود بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهد و دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای فعالیت اپلیکیشن‌ها روی آن دارد.»

شرکت Enel X با توجه به این رای امیدوار است که این شرکت و همچنین همه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های شارژ خودرو اجازه فعالیت در پلتفرم اندروید اتو گوگل را پیدا کنند.

منبع: GSMArena

0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.