ضوابط و مقررات پلتفرم استریم توییچ در قبال اذیت و آزار اینترنتی دستخوش تغییراتی شد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
توییچ

سرویس استریم توییچ (Twitch) از این پس کاربرانی که در خارج از این پلتفرم، به اذیت و آزار اینترنتی افراد می‌پردازند را از استفاده از سرویس خود منع خواهد کرد.

در روز گذشته، قوانین و مقررات استفاده از بزرگ‌ترین سرویس استریم کنونی، دستخوش تغییراتی شد که طی آن، اگر فردی (چه خارج و چه داخل پلتفرم توییچ) به اذیت و آزار سایرین از طریق فضای مجازی (چه به‌صورت آنلاین و چه آفلاین) بپردازد، استفاده از توییچ دیگر برایش مقدور نخواهد بود.

قوانینی که در این سرویس استریم به اذیت و آزار سایر اشخاص مربوط می‌شوند به‌طور کلی در دو دسته قرار می‌گیرند. دستهٔ اول مربوط به موارد آزاری است که هم داخل و هم خارج این پلتفرم رخ می‌دهد و دستهٔ دوم، فقط مربوط به مواردی است که در خارج آن اتفاق می‌افتد.

مقررات مربوط به دستهٔ اول دستخوش تغییر خاصی نشده‌اند. اگر توییچ در حال بررسی موردی باشد که در پلتفرم خودش رخ داده، اتفاقات پیش از آن (برای مثال، اتفاقی مربوط به آن در فیسبوک) را نیز بررسی خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

با این حال، این دستهٔ دوم از مقررات مربوط به اذیت و آزاری است که تغییراتی بر روی آن اعمال گشته. از این به بعد، اگر توییچ بفهمد کاربری «با ارتکاب خطایش ریسک پذیرفتن آسیب به کاربران پلتفرم توییچ را پذیرفته»، اقدامات مربوطه را در پیش می‌گیرد؛ حتی اگر این خطا (در این‌جا منظور از خطا، همان اذیت و آزاری است که برای کاربر دیگری اتفاق افتاده) خارج از توییچ رخ داده باشد.

از بین اعمال ذکرشده میان قوانین جدید توییچ می‌توان به «ترویج خشونت، عضویت در گروه‌های نژادپرستانه، در معرض آسیب قرار دادن کودکان (از جمله آسیب جنسی)» اشاره نمود.

این پلتفرم استریم برای انجام تحقیقات خود دربارهٔ وقایع مربوط به موارد این‌چنینی، از گروه‌های حقوقی شخص ثالت کمک می‌گیرد. بر اساس پست وبلاگ این شرکت، «تحقیقاتی که در این باره شکل می‌گیرد، بسیار پیچیده و زمان‌برخواهند بود.» سخنگوی این شرکت دربارهٔ این مسئله که از کدامیک از گروه‌های حقوقی برای انجام این‌گونه تحقیقات کمک می‌گیرند، پاسخی ارائه نکرد.

آخرین بار در دسامبر ۲۰۲۰ بود که قوانین مربوط به اذیت و آزار و موارد مشابه در توییچ تغییر پیدا کرده بودند. شرکت توییچ از این پس علاوه بر این که از گزارش‌های ثبت شدهٔ مربوط به اذیت و آزار از سوی کاربرانش رسیدگی می‌کند، حساب کاربری آن‌هایی را که گزارش فیک و نامربوط ثبت می‌کنند را مسدود خواهد کرد.

منبع: The Verge

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette