فیسبوک با سؤالاتی از جانب بانک‌های مرکزی مواجه شده‌ است

مسلم رفیعی
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - 10:30

ارز دیجیتال فیسبوک با یک سری سؤالات دیگر مواجه خواهد شد، این بار از طرف بانک‌های بین‌المللی، که درباره برنامه‌های این شرکت درمورد این ارز دیجیتال پرس‌وجو خواهند کرد. طبق گزارش فایننشال تایمز، نمایندگان ارز دیجیتال لیبرا (Libra) روز دوشنبه با مقامات ۲۶ بانک مرکزی از سراسر جهان از جمله بانک مرکزی ایالات‌متحده (فدرال رزرو) دیدار کرده‌اند. این نشست که در بازل سوئیس برگزار شده، بر روی حوزه و طراحی ارز لیبرا متمرکز شده است.

از زمان معرفی لیبرا در خرداد ماه (ژوئن)، مقامات دولتی و قانون‌گذاران سراسر جهان، نگرانی‌های خود را درباره لیبرا ابراز نموده‌اند. کمیته‌های هر دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در تیرماه (ژوئیه)، جلساتی را در این باره تشکیل داده‌اند.

انجمن لیبرا، که مرجع مالی کنترل این ارز است و با همکاری فیسبوک بنیان‌گذاری شده‌، می‌گوید که هدف این ارز توانمند‌سازی میلیاردها نفر است که به حساب‌های بانکی دسترسی ندارند و بنابراین از این راه می‌توانند معاملات خود را انجام دهند.

از سوی دیگر، نگرانی‌ها درباره ریشه این ارز و همچنین سیاست حریم خصوصی فیسبوک نیز وجود دارند.  همچنین بحث‌هایی نیز در مورد نوسانات احتمالی، پولشویی و همچنین حمایت‌های مصرف‌کننده به وجود آمده‌ است. قانون‌گذاران تخمین می‌زنند که محبوبیت این ارز، به‌خاطر شهرت جهانی فیسبوک می‌تواند به سرعت افزایش یابد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.