شرکت PepsiCo،بزرگترین پیش خرید کننده کامیون های الکتریکی

22 آذر 1396 - 23:07
Tesla Electric Truck

[divider][/divider] شرکت Tesla کامیون های الکتریکی خود را ماه گذشته معرفی کرد.کامیون هایی که می توانند انقلابی در صنعت ماشین های سنگین باشند.پس از معرفی این محصولات، تعداد زیادی از شرکت های بزرگ شروع به پیش خرید آن ها کردند. شرکت PepsiCo با سفارش اخیر خود توانست بالاتر از بقیه شرکت ها قرار گیرد و به بزرگترین پیش خرید کننده ی این کامیون های الکتریکی تبدیل شود.

طبق گزارشاتی که Reuters منتشر کرد شرکت پپسی صد واحد کامیون الکتریکی را پیش خرید کرده است تا بتواند تولید گاز های مضر و هزینه های سوخت خود را تا سال ۲۰۳۰ کاهش دهد. شرکت PepsiCo با پیش خرید این کامیون ها به جمع سایر پیشخرید کننده ها پیوست.برند های Walmart، J.B Hunt Transport، Sysco Corp و بسیاری دیگر سفارشات کامیون های الکتریکی خود را قبل از PepsiCo انجام داده بودند.تعداد کل کامیون های الکتریکی پیش خرید شده از شرکت تسلا تا به امروز ۲۶۷ واحد محاسبه شده است.

اقای Mike O’Connell مدیر ارشد شرکت Frito-Lay، که از زیر شاخه های پپسی محسوب می شود در مصاحبه اش با Reuters گفته است که پپسی قصد دارد از کامیون های الکتریکی برای ارسال محصولاتش از شرکت های تولیدی به مغازه های محلی استفاده کند.کامیون ها باید به طور متوسط مسافت ۸۰۰ کیلومتری را طی کنند که کامیون های تسلا قادر به پیمودن چنین مسافتی هستند.

پپسی مبلغی را که برای پیش خرید این کامیون های الکتریکی هزینه کرده بیان نکرد اما قیمت کامیون های تسلا که قادر به پیمودن ۸۰۰ کیلومتر باشند از ۱۸۰.۰۰۰ دلار شروع می شود.در نتیجه در سال ۲۰۱۹،یعنی وقتی که تسلا سفارشات را تحویل میدهد پپسی باید مبلغی در حدود ۱۸ میلیون دلار را صرف کامیون ها کند.
اگر پپسی قصد خرید بهترین مدل کامیون های تسلا را داشته باشد که قیمت پایه آن ها از ۲۰۰.۰۰۰ دلار شروع می شود،هزینه هایش حتی از ۱۸ میلیون دلار هم سنگین تر خواهد شد.

شرکت Tesla با اینکه در زمینه تولید ماشین آلات برقی تخصص دارد، اما در این زمینه بی رقیب نیست.
اخیرا شرکت Daimler که شرکت معروف مرسدس بنز از زیر مجموعه های آن محسوب می شود،کامیون الکتریکی خود را معرفی کرد. پیش بینی می شود بقیه شرکت های تولید ماشین های سنگین نیز در آینده نزدیک به این صنعت وارد شوند.

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید