کانترپوینت: فروش گوشی های هوشمند در ماه می 96 میلیون واحد بوده است

10 تیر 1401 - 21:10
گوشی‌ های هوشمند

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ (Counterpoint Ressearch)، فروش گوشی‌های هوشمند در ماه می با کاهشی 4 درصدی نسبت به ماه آپریل گذشته به 96 میلیون واحد کاهش پیدا کرده است. این اولین بار در 10 سال گذشته است که فروش این محصولات به کمتر از 100 میلیون دستگاه می‌رسد.

فروش گوشی‌های هوشمند برای دومین بار در دو ماه اخیر کاهش داشته و در واقع این یازدهمین ماه پیاپی است که فروش سالانه‌ی این دستگاه‌ها با کاهش مواجه می‌شود. هرچند که میزان تقاضا برای گوشی‌های هوشمند پس از شیوع ویروس کرونا در سال 2020 افزایش قابل توجهی داشت اما فروش این محصولات هنوز به میزان پیش از دوران کرونا بازنگشته است.

فروش جهانی گوشی‌های هوشمند

مشکلات کمبود تراشه، افزایش نرخ تورم، تعطیلی کارخانه‌ها در چین و جنگ روسیه و اوکراین از دلایل اصلی کاهش فروش گوشی‌‌های هوشمند بوده است. این موضوع همچنین باعث شده تا موجودی گوشی‌ها در فروشگاه‌ها بیشتر شود که نتیجه آن در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری مشاهده خواهد شد. شرکت کانترپوینت ریسرچ پیش‌بینی می‌کند که با رفع‌شدن مشکلات زنجیره‌ی تامین و فعالیت مجدد کارخانه‌‌ها در چین، وضعیت فعلی در نیمه‌ی دوم سال 2022 بهبود پیدا خواهد کرد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها: ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید