مرورگر اینترنت اکسپلورر پس از 27 سال فردا از کار خواهد افتاد

24 خرداد 1401 - 17:12
اینترنت اکسپلورر

مایکروسافت در ماه می گذشته اعلام کرد که امسال به پشتیبانی خود از مرورگر اینترنت اکسپلورر پایان می‌دهد و حالا قرار است که این اتفاق فردا رخ بدهد. این در حالی است که بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Lansweeper، حدود 47 درصد از دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 در بین 33 هزار سازمان کماکان از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند.

مایکروسافت فردا پشتیبانی خود از اپلیکیشن دسکتاپ اینترنت اکسپلورر در نسخه‌های جدید ویندوز 10 را متوقف می‌کند و مدتی بعد نیز با ارائه‌ی یک به‌روزرسانی، این مرورگر را به‌طور کامل از تمام نسخه‌های ویندوز 10 حذف خواهد کرد. کاربران از این پس با اجراکردن اینترنت اکسپلورر به‌طور مستقیم به مرورگر اج هدایت خواهند شد. توجه داشته باشید که این مرورگر در سیستم‌عامل ویندوز 11 نیز در دسترس نیست.

مرورگر اج از این پس دسترسی به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مبتنی بر اینترنت اکسپلورر را فراهم می‌کند و قرار است که مایکروسافت از این قابلیت حداقل تا سال 2029 پشتیبانی کند. با این وجود، استفاده از قابلیت یادشده در ویندوز 8.1 و 7 تنها تا سال 2023 امکان‌پذیر خواهد بود. کاربران برای دسترسی به این قابلیت باید در مرورگر اج به بخش Settings و سپس Default Browser رفته و گزینه‌ی Allow sites to be reloaded in Internet Explorer را انتخاب کنند.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید