تحلیل ویدیویی برنامه واقعیت مجازی ایکس باکس؛ رویا یا واقعیت؟

23 فروردین 1401 - 09:20
ایکس باکس واقعیت مجازی

آیا سرانجام مایکروسافت و دقیق‌تر، برند ایکس باکس آن در دنیای بازی‌های ویدیویی وارد حوزه واقعیت مجازی خواهد شد یا این چیزی غیر از یک رویای بیهوده نیست؟ از زمان عرضه پلی استیشن VR توسط سونی، بازیکنان بارها و بارها این سوال را از خودشان پرسیده‌اند اما هر دفعه با بی‌میلی مایکروسافت مواجه شده‌اند.

اگرچه با توجه به عرضه متا کوئست ۲ و تبدیل شدن به یکی از بهترین هدست‌های واقعیت مجازی بازار و همچنین معرفی رسمی پلی استیشن VR 2 از سمت سونی، هیچ‌کس نمی‌تواند این حوزه را دست کم بگیرد یا آن را بی‌اهمیت تلقی کند.

در حقیقت، به راحتی می‌توان تایید کرد که بازی‌های ویدیویی حوزه واقعیت مجازی تاکنون هیچ وقت به اندازه الان، محبوب نبوده‌اند. همه این‌ها ما را وادار به گمانه‌زنی می‌کنند که آیا مایکروسافت نیز با کنسول‌های نسل نهمی خود یعنی ایکس باکس سری ایکس و اس، وارد این رقابت خواهد شد یا خیر.

افزون بر پشتیبانی از واقعیت مجازی در بازی Microsoft Flight Simulator روی رایانه‌های شخصی، بسیاری از کاربران به دنبال پشتیبانی این کنسول‌ها از چنین قابلیتی هستند.

از طرفی مایکروسافت به واسطه هدست‌های واقعیت آمیخته هولو لنز (HoloLens) خود، با این حوزه آشنایی دارد. البته با قیمت بسیار گران ۳۵۰۰ دلار، این هدست بی‌سیم اصلاً و ابداً برای کاربران عادی نیست و همچنین نباید از یاد ببریم که سری هدست‌های هولو لنز، برای غوطه‌وری کامل در جهان واقعیت مجازی، طراحی و تولید نشده‌اند.

با این وجود آیا باز هم ممکن است که مایکروسافت، نسخه اقتصادی از هدست واقعیت مجازی گیمینگ خود را برای کاربران ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه کند؟ در زیر، ما تمام شایعات و همچنین اطلاعات موجود را در این‌باره جمع‌آوری کرده‌ایم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.