این ربات انسان نما می تواند حالت های صورت انسان را تقلید کند [تماشا کنید]

16 آذر 1400 - 16:28
ربات

یک شرکت انگلیسی به نام Engineered Arts که از سال ۲۰۰۵ در کار ساخت ربات انسان نما است، یک ربات جدید به نام Ameca ساخته که تقریبا می‌تواند همه حالت‌های چهره یک انسان را در چهره خود نشان بدهد.

نکته جالب اینکه ربات Ameca از فناوری هوش مصنوعی استفاده نکرده است بلکه برنامه‌نویسی آن به‌ گونه‌ای انجام شده که می‌تواند احساسات انسانی را در قالب حرکات صورت و دست نشان بدهد.

دانلود ویدیو

این ربات بر پایه مدل قبلی خود به نام Mesmer ساخته شده که آن هم یک ربات انسان نما بود. ربات Mesmer نیز می‌توانست از انسان‌ها تقلید کند و ظاهر آن شباهت زیادی به انسان داشت، اما حرکت‌های صورت آن بسیار مکانیکی بود؛ اما ربات Ameca این‌گونه نیست و بسیار شبیه به انسان عمل می‌کند.

مطالب مرتبط:

این دو ربات هنوز در ابتدای مسیری هستند که قرار است فناوری‌های رباتیک و هوش مصنوعی در آنجا به هم برسند. ربات Ameca در حال حاضر نمی‌تواند راه برود و قرار است پاهای آن به‌صورت چرخشی عمل کنند. البته در این زمینه، شرکت‌های دیگری نیز فعال هستند که از آن جمله می‌توان به Boston Dynamics اشاره کرد.

نظر شما درباره این ربات چیست؟ آیا دوست داشتید رباتی مثل آن داشته باشید؟ در بخش نظرات دیدگاه‌های خود را با در میان بگذارید.

منبع: Techspot

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.