قابلیت توییتر اسپیس سرانجام برای همه کاربران فعال شد

افشین نوری
۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 11:34
توییتر

توییتر قابلیت اسپیس (Spaces) را در ماه نوامبر سال گذشته برای رقابت با کلاب هاوس معرفی کرد، اما این قابلیت فقط محدود به کاربرانی می‌شد که دارای ۶۰۰ فالوور یا بیشتر بودند. حالا توییتر بعد از یک سال این امکان را برای همه کاربران فراهم کرده تا بتوانند اسپیس را میزبانی کنند.

توییتر قول داده بود این امکان را در ماه نوامبر امسال برای همه کاربران فراهم کند، اما بنا به دلایلی نتوانست مطابق برنامه زمانی خودش پیش برود. تیم اسپیس با انتشار توییتی گفته است که همه کاربران اندروید و آی او اس اکنون قادر به میزبانی از اسپیس خواهند بود.

توییتر

مطالب مرتبط:

توییتر در یک سال اخیر قابلیت‌های متنوعی برای اسپیس معرفی کرده است که از آن جمله می‌توان به امکان اضافه کردن میزبان‌های مشترک و همچنین امکان اضافه کردن سخنرانان تا ۱۰ نفر اشاره کرد. توییتر همچنین صندوقی به نام Spark Program برای خالقان محتوا در اسپیس ایجاد کرده است و حتی قابلیتی به نام Ticketed Spaces ارائه کرده که برای ورود به برخی روم‌ها نیاز به پرداخت پول خواهد بود.

رقیب اسپیس یعنی کلاوب هاوس، در ماه جولای امسال از حالت دعوتنامه‌ای خارج شد و همه کاربران امکان پیوستن به آن را پیدا کردند. به نظر می‌رسد توییتر در برداشتن محدودیت اسپیس کمی دیر عمل کرده است و می‌توانست با اقدام سریع در این زمینه، کاربران بیشتری را جذب اسپیس کند. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اسپیس می‌تواند تبدیل به رقیب جدی کلاب هاوس شود یا نه.

منبع: The Verge

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.