توییتر تست قابلیت جدید بلاک نرم فالوورها را آغاز کرد

17 شهریور 1400 - 10:21
توییتر

توییتر از امروز شروع به تست مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید حریم خصوصی برای پلتفرم خود کرده است که یکی از آن‌ها امکان آنفالوو کردن کاربران بدون بلاک کردن آن‌ها است. این قابلیت هم‌اکنون در حال تست در نسخه وب توییتر است و ظاهراً به‌زودی شاهد رسمی شدن مفهومی به نام «بلاک نرم» در توییتر خواهیم بود.

طبق چیزی که توییتر گفته است، شما با این قابلیت جدید می‌توانید فالوورهای خود را از لیست فالوور پروفایل‌ توییترتان به‌راحتی حذف کنید.  برای اینکار فقط کافی است که روی آیکون سه‌نقطه در کنار نام هر فالوور کلیک کرده و سپس گزینه  “Remove follower” را انتخاب نمائید. به این‌ترتیب، توییت‌های شما به‌طور اتومایک در تایملاین آن فرد نمایش داده نخواهد شد.

مطالب مرتبط:

این قابلیت به معنای بلاک کردن یک نفر نیست، بلکه فقط مانع از دیدن توییت‌های شما توسط آن شخص و همچنین ارسال پیام مستقیم از طرف او به شما می‌شود. البته شما هم دیگر نخواهید توانست این کارها را در مورد او انجام دهید. قابلیت جدید حذف فالوور توییتر، درواقع نوعی آنفالوو کردن غیرمستقیم است و باعث می‌شود بین شما و یک شخص دیگر فاصله ایجاد شود.

قبلاً شما برای اینکه بتوانید فردی را بدون توجه او آنفالوو کنید و به‌طور متقابل از لیست‌ فالووهای او خارج شوید مجبور به «بلاک نرم» او بودید؛ به این معنی که او را بلاک و آنبلاک می‌کردید. این افراد برای اینکه دوباره می‌توانستند توییت‌های شما را در تایملاین‌شان ببینند باید دوباره شما را فالوو کنند. البته این به شرطی است که پروفایل شما عمومی باشد، در غیر این صورت، درخواست فالوو کردن او باید توسط شما تائید شود.

حالا تست این قابلیت جدید نشان می‌دهد که توییتر احتمالاً به‌زودی آن را به‌عنوان یک ابزار رسمی برای پلتفرم خود معرفی خواهد کرد و کاربران خواهند توانست از مزایای آن استفاد کنند. البته توییتر در حال کار روی یک قابلیت دیگر نیز است که به شما اجازه خواهد داد تا با یک گزینه شبیه به گزینه «دوستان نزدیک» اینستاگرام، تعیین کنید که چه کسانی توییت‌های شما را ببینند. اما فعلاً با قابلیت جدید توییتر به‌راحتی خواهید توانست لیست فالوورهای خود را اصلاح کنید.

اینستاگرام تکفارس

تلگرام تکفارس

منبع: The Verge

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.