مشخصات دوربین گوشی‌های سری پیکسل ۶ گوگل فاش شد

3 مهر 1400 - 10:02
گوگل پیکسل 6

گوگل قرار است به‌زودی گوشی‌های سری پیکسل ۶ خود را معرفی کند و حالا فروم توسعه‌دهندگان XDA اطلاعات تازه‌ای درباره دوربین‌های این سری فاش کرده است. این فروم، اطلاعات مذکور را از طریق کدهایی که در نسخه غیررسمی اپلیکیشن دوربین گوگل وجود داشته کسب کرده‌اند.

همانطور که می‌دانید سری پیکسل گوگل در بخش دوربین هیچ‌وقت جزو بهترین مدل‌ها نبوده‌اند، اما حالا به نظر می‌رسد که ما در سری پیکسل ۶ شاهد نوآوری‌های خوبی در این بخش خواهیم بود.

ما در حال حاضر می‌دانیم که دوربین سلفی پیکسل ۶ پرو در مقایسه با پیکسل ۶ رزولوشن بالاتری خواهد داشت، اما فروم توسعه‌دهندگان XDA می‌گوید که گوشی پیکسل ۶ ممکن است همچنان دارای قابلیت‌های ویژه‌ای در بخش دوربین باشد.

مطالب مرتبط:

ما می‌دانیم که گوشی پیمسل ۶ دارای اسم رمز oriole و پیکسل ۶ پرو دارای نام رمزی raven است. هرچند این اسامی چیز زیادی درباره این گوشی‌ها در اختیار ما قرار نمی‌دهند، اما توسعه‌دهندگان XDA با بررسی کدهای موجود در اپلیکیشن دوربین گوگل متوجه شد‌اند که پیکسل ۶ پرو مجهز به یک دوربین سلفی اولترا واید خواهد بود که گوشی گلکسی ۶ ممکن است از آن برخوردار نباشد. در گذشته، فقط گوشی‌های پیکسل ۳ و پیکسل 3 XL از چنین دوربینی بهره می‌بردند و حالا به‌گفته فروم توسعه‌دهندگان XDA، پیکسل ۶ پرو هم به چنین دوربینی مجهز خواهد بود.

ما هنوز جزئیات زیادی درباره مشخصات این دوربین سلفی اولترا واید نمی‌دانیم، اما فروم XDA گفته است که این دوربین دارای دو سطح از بزرگنمایی داخلی ۰.۷ برابر و ۱.۰ برابر خواهد بود.

اما در بخش ضبط ویدیو، دوربین اصلی هر دو گوشی پیکس ۶ و پیکسل ۶ پرو قابلیت ضبط ویدیوهای 4K با رزولوشن ۶۰ فریم در ثانیه را خواهد داشت. به‌گفته XDA، دوربین‌های تله‌فوتو، اولتراواید و دوربین سلفی هر دو گوشی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو نیز قادر به ضبط ویدیوهای 4K با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه خواهند بود.

همچنین حداکثر میزان بزرگنمایی در ویدیوهای 4K با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه ۷ برابر خواهد بود؛ ضمن اینکه گوشی پیکسل ۶ به کاربران اجازه خواهد داد تا در هنگام ضبط این ویدیوها، بین همه لنزهای مختلف سوئیچ کنند، بدون آنکه وقفه‌ای در کار فیلمبرداری ایجاد شود.

فروم توسعه‌دهندگان XDA همچنین گفته است که در گوشی‌های سری پیکسل ۶ امکان زوم روی عکس‌ها تا ۲۰ برابر وجود خواهد داشت. ضمناً این دو گوشی از قابلیتی به نام زوم صوتی (Audio Zoom) نیز بهره خواهند برد که باعث بهبود کیفیت صوتی ویدیوها و حذف نویزهای محیطی خواهد شد.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.