پتنت برف پاک کن لیزری تسلا مورد تایید قرار گرفت

21 شهریور 1400 - 20:41
پتنت برف‌پاک‌کن لیزری تسلا

بدون شک تسلا در زمینه نوآوری در بازار خودروها یکی از برترین شرکت‌ها بوده است. این شرکت به تنهایی با تبدیل خودروهای برقی به یکی از ملزومات آینده موجب افزایش محبوبیت این محصولات شد. تسلا در سال 2014 با افزودن Hardware 1 به خودروی مدل 3 تجربه‌ی کار با سیستم خودران را برای کاربران به ارمغان آورد. حالا به‌نظر می‌رسد که تیم تحقیق و توسعه‌ی این شرکت بر ساخت نوع جدیدی از برف‌پاک‌کن‌های خودرو تمرکز کرده است.

در سال 2019 گزارش‌هایی از تلاش تسلا برای استفاده از اشعه‌ی لیزر برای پاک‌کردن ذرات روی شیشه‌ی خودرو منتشر شده بود. حالا پس از دو سال، اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا پتنت برف‌پاک‌کن لیزری شرکت تسلا را مورد تایید قرار داده است. از آن‌جایی که خودروی سایبرتراک به هیچ نوع برف‌پاک‌کن مجهز نشده، گفته می‌شود که تسلا از این فناوری در این خودرو استفاده خواهد کرد.

تسلا هنوز به‌طور رسمی تایید نکرده که از این فناوری جدید در کدام‌‌یک از خودروهای خود بهره خواهد برد. گفته می‌شود که این شرکت در حال کار روی برف‌پاک‌کن الکترومغناطیسی خود نیز می‌باشد. تولید برف‌پاک‌کن‌های الکترومغناطیسی بسیار ساده‌تر از مشابه لیزری آن بوده و احتمال استفاده از آن در خودروها نیز بسیار بالاتر است.

نظر شما در مورد برف‌‌پاک‌کن لیزری تسلا چیست؟ آیا تسلا از این فناوری در خودروی سایبرتراک استفاده خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام تکفارس
تلگرام تکفارس - بررسی سامسونگ گلکسی A22

منبع: InsideEVs

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.