مرسدس بنز از سال ۲۰۳۰ تنها خودروی برقی تولید خواهد کرد

1 مرداد 1400 - 19:01
مرسدس بنز

کمپانی آلمانی مرسدس بنز اعلام کرد که از سال ۲۰۳۰ تنها به تولید خودروهای برقی خواهد پرداخت. البته قرار است که خودروهای برقی این شرکت در بازارهایی به فروش برسند که از این نوع خودروها استقبال می‌شود و از این رو ممکن است که در سال ۲۰۳۰ و پس از آن نیز شاهد حضور خودروهای گازسوز این شرکت در برخی کشورها باشیم.

مطالب مرتبط:

مرسدس بنز این خبر را در جریان رویداد روز پنجشنبه‌ی خود اعلام کرد. در حالی که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی دیگر در حال ورود به بازار خودروهای برقی هستند، رویکرد مرسدس بنز کمی متفاوت بوده و عرضه‌ی خودروهای برقی این شرکت به فاکتورهای خارجی بستگی خواهد داشت. در این میان، شرکت GM نیز رویکرد مشابهی را در پیش گرفته و با وجود برقی‌شدن خودروهای این شرکت تا سال ۲۰۴۰، فروش خودروهای گازسوز این شرکت در تاریخ گفته‌شده به اتمام نخواهد رسید.

قرار است که مرسدس بنز مبلغ ۴۰ میلیارد یورو (۴۷ میلیارد دلار) را برای ساخت خودروهای برقی خود تا سال ۲۰۳۰ اختصاص دهد. این شرکت از سال ۲۰۲۲ یک خودروی برقی را در هر دسته‌بندی ارائه خواهد داد و از سال ۲۰۲۵ نیز نسخه‌ی برقی تمام خودروهای جدید این شرکت عرضه خواهد شد. با اعلام مرسدس بنز، سه معماری جدید نیز برای استفاده در خودروهای برقی مختلف این شرکت تولید خواهند شد. این معماری‌ها شامل MB.EA، AMG.EA و Van.EA می‌‌شوند که در خودروهای برقی مختلف مرسدس بنز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مرسدس بنز

مرسدس بنز همچنین به محصولات جدید خود از جمله واگن‌ها کلاس G و خودروهای سری AMG نیز اشاره‌هایی داشت. همچنین قرار است که خودروی ویژن EQXX این شرکت در سال آینده معرفی شود. این خودرو محدوده ۱۰۰۰ کیلومتر (۶۲۱ مایل) و نرخ مصرف بیش از ۶ مایل بر کیلووات‌ساعت را هدف قرار داده است.

این شرکت با توجه به زنجیره‌ی تامین، ۸ کارخانه‌ی گیگافکتوری ساخت باتری را تاسیس خواهد کرد تا به مجموع ظرفیت ۲۰۰ گیگاوات‌ساعت دست پیدا کند. مرسدس بنز همچنین شرکت انگلیسی یاسا (Yasa) را برای افزایش سرعت برنامه‌های تولید خود خریداری کرد. شرکت‌های GM، فورد، استلانتیس، ولوو و فولکس‌واگن نیز در آینده‌ای نزدیک وارد بازار خودروهای برقی خواهند شد. مقامات بسیاری از کشورها از جمله دولت چین، اتحادیه اروپا و ایالت کالیفرنیا، ساخت خودروهای مجهز به موتور درون‌سوز را از سال ۲۰۳۵ ممنوع خواهند کرد و این امر موجب شده تا بسیاری از شرکت‌ها به سمت برقی‌کردن خودروهای خود بروند.

نظر شما در مورد خودروهای برقی مرسدس بنز چیست؟ آیا عرضه‌ی خودروهای برقی مرسدس بنز تنها در کشورهای با میزان تقاضای بالا تصمیم درستی از سوی این شرکت بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.