اپیک گیمز شکایت جدیدی را علیه گوگل مطرح می کند

1 مرداد 1400 - 11:45
epic games

اپیک گیمز با به روزرسانی پرونده ضد انحصاری خود علیه گوگل، مبارزه خود را با محدودیت فروشگاه‌های برنامه سیستم عامل‌های مختلف تلفن همراه تجدید کرده است. در پرونده بایگانی شده این کمپانی، جزئیات تقریباً جدیدی درباره رفتار انحصاری گوگل در اندروید، از جمله ممنوعیت بازی معروف اپیک گیمز یعنی فورتنایت از فروشگاه گوگل پلی استور در سال گذشته، اضافه شده است.

شکایت اصلاح شده به زودی پس از آنکه قاضی پرونده رسماً پرونده را با یک پرونده قضایی دولتی اخیر مرتبط کرد -که هدف آن سیاست‌های فروشگاه گوگل پلی استور بود- ارائه می‌شود.

شکایت اپیک بر اساس اطلاعاتی است که از کاوشگر‌های ضد انحصاری دولت و اسنادی که از دادخواست اصلی تهیه شده اند، جمع شده است. به عنوان مثال، یکی دیگر از موارد موجود درپرونده اپیک گیمز علیه گوگل شامل جزئیاتی است که سال گذشته در مورد رابطه نزدیک گوگل با اپل حفظ شده است، از جمله توافق برای پرداخت بین ۸ تا ۱۲ میلیارد دلار برای قرار دادن موتو جستجوی گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در سیستم عامل‌های متعلق به اپل.

این پرونده همچنین شامل اطلاعات جدیدی در مورد رفتار ضد رقابتی گوگل است، از جمله معاملات آن با سازندگان تلفن و فروشگاه‌های برنامه‌های جایگزین. با این حال، بیشتر این اطلاعات مهر و موم شده است. این موضوع به آن معنا است که تنها نکاتی در مورد ادعا‌های احتمالی پرونده باقی مانده است.

مطالب مرتبط:

پرونده شامل جزئیات جدید است، اما اکثر آن‌ها اصلاح می‌شوند

گوگل در بیانیه‌ای برای د ورج این ادعا‌ها را رد کرد. گوگل در مورد‌اتهامات وارد شده توسط اپیک گیمز به این شرکت اعلام کرد که اکوسیستم اندروید باز است و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را از طریق فروشگاه‌های مختلف برنامه توزیع کنند. برای توسعه‌دهندگان بازی که استفاده از پلی استور را انتخاب می‌کنند، گوگل سیاست‌های سازگاری را در نظر گرفته است که برای توسعه‌دهندگان منصفانه است و فروشگاه را برای کاربران ایمن نگه می‌دارد.

سخنگوی گوگل یعنی خوزه کاستاندا در ادامه بیان کرد:

در حالی که فورتنایت در اندروید در دسترس است، ما دیگر نمی‌توانیم آن را در پلی استور در دسترس قرار دهیم زیرا این خط مشی‌های ما را نقض می‌کند. ما به دفاع از خود در برابر این ادعا‌های غیر شایسته ادامه خواهیم داد.

در میان اطلاعات جدید تغییر یافته، اپیک گیمز ظاهراً برنامه‌های خود را برای عرضه فورتنایت در فروشگاه گلکسی سامسونگ شرح داده است. در این شکایت آمده است:

گوگل مصمم بود که اجازه ندهد این اتفاق بیفتد، بنابراین پیشنهاد داد اپیک فورتنایت را برای عرضه در گوگل پلی استور به اپیک گیمز ارائه دهد. وقتی اپیک گیمز این معامله را رد کرد، گوگل ادعا کرد که اقدامات ضد رقابتی دیگری انجام داده است، اما جزئیات آن اقدام در دسترس نیست.

اوایل این ماه هنگامی که ۳۶ ایالت و ناحیه کلمبیا از گوگل به دلیل نقض قانون ضد انحصاری شکایت کردند، روابط گوگل با سامسونگ تحت ذره بین قرار گرفت. شکایت اپیک گیمز برخی از ادعا‌هایی را که در آن شکایت مطرح شده است ذکر می‌کند، مانند معامله‌ای که فروشگاه گلکسی سامسونگ را به یک فروشگاه پلی استور با نام تجاری جدید تبدیل می‌کند.

چیزی که پرونده جدید نشان می‌دهد پروژه اگیو است. تشکیل پرونده اپیک گیمز حاکی از آن است که در صورت ادامه دادخواست، تا حدودی به چگونگی پاسخ گوگل به احتمال معامله اپیک گیمز و سامسونگ بستگی دارد.

خارج از این ادعا‌ها و سایر ادعا‌های اصلاح شده، شکایت اپیک گیمز از گوگل دارای همان استدلال اصلی قبلی این شرکت است که در دادخواست اصلی اپیک گیمز در ماه آگوست ارائه شده است. این مقاله می‌گوید اکوسیستم اندروید باز ​​گوگل هنوز هم از نظر عملکرد انحصارطلبانه است و از رقابت در فروشگاه‌های برنامه‌های دیگر یا برنامه‌های جانبی جلوگیری می‌کند تا در یک سطح برابر با سیستم عامل رسمی گوگل پلی استور رقابت کنند.

این به دنبال توانایی قرار دادن فورتنایت در فروشگاه گوگل پلی استور با یک سیستم پردازش پرداخت مستقل و پایان دادن به سایر اقدامات غیرقابل رقابت است که، در شکایت خود، روند نسبتاً طولانی و سنگین برای عرضه یک برنامه بدون حاشیه را شامل می‌شود.

ما هنوز منتظر حکم در مورد اپیک گیمز در برابر اپل هستیم

شکایت اپیک گیمز از اپل

در ابتدا قرار بود اپیک و گوگل امروز در جلسه دادرسی درباره آینده پرونده خود در دادگاه حاضر شوند. اما طرفین توافق کردند که جدول زمانی را عقب بگذارند تا باعث شود اپیک شکایتی اصلاح شده را به دادگاه ارائه داد. قاضی جیمز دوناتو نیز موافقت کرد که بخش‌های اولیه پرونده را با دادخواست پلی استور ایالت تلفیق کند.

یک برنامه پیشنهادی از اوایل این ماه به گوگل اجازه می‌دهد تا اواخر آگوست برای طرح رد درخواست و سپس جلسه رسیدگی به پرونده را برای اواسط اکتبر تعیین کند. گوگل قبلاً شکایات حقوقی علیه پلی استور را مورد اختلاف قرار داده و گفته بود که پلتفرم گوگل از گستردگی و انتخاب بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است.

نبرد اپیک گیمز و گوگل نسبت به دادخواست اپیک گیمز علیه اپل که در ماه مه به دادگاه کشیده شد و منتظر صدور حکم است، کندتر حرکت کرده است. دعوای حقوقی اپیک گیمز در برابر در مورد سؤالات موجود در پرونده کمی متفاوت بود، زیرا بر خلاف اپل، گوگل به برنامه‌ها یا فروشگاه‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد تا فعالیت خود را در اندروید ادامه دهند.

بنابراین بر خلاف آی او اس، فورتنایت در اندروید در دسترس است اما پرونده این دو شرکت همچنان ادامه دارد. هنوز هم می‌توانید فورتنایت را مستقیماً از سایت اپیک گیمز بارگیری کنید. اما هر دو دعوی ادعا می‌کنند که قوانین سیستم عامل‌ها برای توسعه‌دهندگان ناعادلانه و ضد رقابتی است و در دعوای حقوقی اپیک گیمز در برابر گوگل، اپیک گیمز با ناظران ضد انحصاری دولت هم صدا شده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.