رندرهای خودروی اوپل آسترا ۲۰۲۲ منتشر شد

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
اوپل آسترا ۲۰۲۲

برند آسترا از زمان افتتاح اولیه آن در سال ۱۹۹۱، یکی از ستون‌های اصلی شرکت اوپل و برترین خودرو‌های این شرکت بوده است. در واقع، ریشه برند آسترا به واکسهال بر می‌گردد که نسل‌های قبلی برند کدت را با این نام تولید و به بازار عرضه می‌کرد، اما تا سال ۱۹۹۱ این برند به طور رسمی به وجود نیامد. ۱۹۹۱ زمانی است که اولین نسل خودرو‌های برند آسترا به صورت جهانی به وجود آمد. اکنون و دقیقاً ۳۰ سال بعد، این خودروساز آلمانی در حال آماده‌سازی برای عرضه نسل ششم آسترا است.

اوپل که اکنون عضو گروه خودروسازی چندملیتی استلانتیس است، عمدتا به فناوری‌های توسعه یافته توسط مهندسان پی اس إی برای آسترای جدید خود متکی خواهد بود. پژو ۳۰۸ جدید که چند ماه پیش به بازار عرضه شد، برخی از این سیستم‌ها و پیشرانه‌های نسل جدید را به جهان معرفی کرد و خودروی جدید آلمانی که شرکت اوپل آن را تولید کرده است، فناوری‌های جدیدتری را دریافت خواهد کرد. با این وجود، طراحی آسترا جدید در مقایسه با هاچ بک فرانسوی به شدت متفاوت خواهد بود.

مطالب مرتبط:

اوپل آسترا ۲۰۲۲

هفته گذشته، اوپل اولین تصاویر رندر از مدل جدید خود را منتشر کرد که به همراه عکس‌هایی که در گذشته به صورت غیر رسمی منتشر شده بودند، تصور خوب و کاملی را در مورد اوپل آسترا ۲۰۲۲ به بیننده می‌دهد. خبرگزاری‌های متعدد خیلی سریع همه تصاویر منتشرشده را مانند قطعات پازل را در کنار هم قرار دادند و دو رندر برای پیش نمایش هاچ بک از جلو و عقب ایجاد کردند. با این وجود، لازم به ذکر است که بگوییم که این تصاویر غیر رسمی هستند، اما همه چیز‌امیدوار‌کننده به نظر می‌رسد.

آسترای جدید اولین خودرو با برند آسترا برای اولین بار در تاریخ این برند است که از پیشرانه‌های الکتریکی بهره می‌برد. اوپل جزئیات دقیق مربوط به قدرت فنی موتور را ارائه نداد، اگرچه آخرین مدل ۳۰۸ پژو دارای دو سیستم هیبریدی پلاگین است که هر دو دارای دامنه شتاپ صفر تا ۳۷ مایل (۶۰ کیلومتر) در آزمون و روش آزمایش وسایل نقلیه سبک به صورت استاندارد در سراسر جهان هستند.

برای کسانی که هنوز آماده استفاده از خودرو‌های الکتریکی نیستند، انتظار می‌رود اوپل استرا جدید را با موتور‌های معمولی ۱٫۲ لیتری بنزینی و ۱٫۵ لیتری دیزلی نیز به فروش برساند. مدل‌های جدیدتر ممکن است بعدا به بازار عرضه شوند.

اوپل خیلی زود قبل از تولید استرای جدید در کارخانه راسل‌هایم در آلمان، این خودروی جدید را برای جهانیان معرفی خواهد کرد.

منبع: Motor One

برچسب‌ها: ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.