فیس بوک اپلیکیشن مسنجر رومز را برای تماس‌های تصویری تا ۵۰ نفر معرفی کرد

7 اردیبهشت 1399 - 15:59

فیس بوک در پاسخ به افزایش تعداد کاربران برنامه زوم (Zoom) که در چند هفته گذشته با خاطر شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های رفت و آمد اتفاق افتاده است، اپلیکیشن جدید خود یعنی مسنجر رومز (Messenger Rooms) رونمایی کرد.

در حال حاضر، اپلیکیشن فیس بوک مسنجر قابلیت چت تصویری دارد، اما این برنامه علاوه بر محدودیت تعداد افراد شرکت‌کننده، نیاز به این دارد که همه افراد یک حساب فیس بوک داشته باشند.

حالا با مسنجر رومز همه چیز تغییر کرده است. شما می‌توانید تا ۵۰ نفر را میزبانی کنید و کسانی که اکانت فیس بوک ندارند نیز می‌توانند به آن ملحق شوند (آن‌ها یک لینک دعوت به رومی که شما ایجاد کرده‌اید دریافت خواهند کرد). در این اپلیکیشن، درست مانند برنامه زوم، افراد با کلیک روی لینک ارسالی خواهد توانست به گفتگو بپیوندند. نکته مهم اینکه مسنجر رومز محدودیت زمانی ندارد.

اگر شما به یک روم از طریق اپلیکیشن مسنجر ملحق شوید، می‌توانید با افکت‌های واقعیت افزوده و قابلیت‌های جدید آن استفاده کنید. ایجادکننده روم تعیین می‌کند که چه کسی می‌تواند گفتگو را ببینید و به آن بپیوندد. ضمن اینکه او می‌تواند هر کسی را در هر زمانی که خواست از گفتگو حذف کند و اگر نمی‌خواهد کسی وارد روم شود آن را قفل نماید. شما همچنین می‌توانید هر وقت که خواستید روم را ترک کنید. رومی که شما از طریق یک گروه فیس بوک ایجاد می‌کنید، به‌طور پیش‌فرض برای اعضای همان گروه باز خواهد بود.

البته مسنجر رومز دارای قابلیت رمزگذاری پایانه به پایانه نیست، برای اینکه چالش‌های زیادی برای فراهم کردن چنین رمزگذاری برای تماس‌های تصویری با افراد بیشتر وجود دارد. فیس بوک گفته که تلاش خواهد کرد تا در آینده این قابلیت را ارائه کند. در حال حاضر، محتوای روم فقط بین شرکت‌کنندگان و سرورهای فیس بوک رمزگذاری می‌شود. فیس بوک همچنین قول داده است که به تماس‌های صوتی و تصویری گوش نخواهد داد.

مسنجر رومز این هفته در تعدادی از کشورها عرضه می‌شود و در هفته‌های آینده نیز در سایر کشورها ارائه خواهد گردید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید