کشف بدافزار استخراج بیت‌کوین در نرم‌افزار شخص‌ثالث تویتر

مصطفی اسماعیلیان
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - 14:30

تویتر از وجود بدافزار استخراج ارز دیجیتال بر روی یک نرم‌افزار شخص‌ثالث این شرکت خبر داد. گفته شده است که بدافزار استخراج بیت‌کوین به سیستم اصلی تویتر نفوذ نکرده است و تنها کاربرانی در معرض خطر قرار دارند که از نرم‌افزار غیر رسمی این شرکت استفاده کنند.

سخنگوی تویتر تأیید کرد که هکرها از نرم‌افزار شخص‌ثالث این شرکت به‌خاطر محبویتی که نزد کاربران داشت برای استخراج بیت‌کوین بهره بده‌اند و با ارسال توییت‌های جعلی از حساب‌های تأیید شده‌ای نظیر گوگل و تارگت شروع به جذب کاربران برای اهداف خود کردند.

تویتر تاکنون از انتشار نام این نرم‌افزار خودداری کرده است.

توییت منتشر شده توسط هکرها در حساب کاربری تارگت

این گزارش تنها چند روز بعد از هک شدن حساب‌های افراد مشهور و شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و خرده‌فروشی تارگت منتشر شد، در حالی که ابتدا این شرکت، دسترسی غیر مجاز به حساب خود با هدف نشر ویروس ارز رمزی در بین مخاطبان ۲ میلیونی خود گزارش کرد.

برخلاف گزارشات قبلی، تارگت شایعه‌ی دسترسی مستقیم هکرها به حساب تویتر این شرکت را رد کرد و افزود که هکرها تنها موفق شدند تا توییتی حاوی محتوای مخرب را به‌وسیله‌ی نرم‌افزار شخص ثالث ارسال کنند.

گزارشات رسمی حاکی از آن است که نرم‌افزار شخص ثالث تنها ابزار هکرها برای دسترسی به حساب‌های بزرگ تویتر بوده است.

اوایل این هفته بود که تویتر خبر از بررسی حساب‌های هک شده برای رفع بدافزار بیت‌کوین داد که تنها چند لحظه بعد از این گفت‌و‌گو، حساب کاربری گوگل نیز به این ویروس مخرب آلوده شد.

نظر شما کاربران تک‌فارس در مورد این روش غیر مجاز استخراج ارز رمزی چیست؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.