شورتس به گوگل پلی استور می آید

افشین نوری
۱۵ شهریور ۱۴۰۲ - 10:25
پلی استور

با وجود اینکه فروشگاه پلی استور منبع خوبی برای اپلیکیشن‌ها است، اما پیدا کردن اپلیکیشن‌های متناسب با نیازهای ما می تواند کمی سخت باشد.

به نظر می رسد گوگل قصد دارد تا ویدیوهایی به سبک شورتس را به پلی استور بیاورد تا بهترین اپلیکیشن‌های اندروید را هایلات کند. این ویدیوها در فروشگاه گوگل می‌توانند پیدا کردن اپلیکیشن‌های خوب را آسان‌تر کنند.

این قابلیت قرار است «Broadcast Report» نام داشته باشد. این گزینه همه اپلیکیشن‌های جدید و اپلیکیشن‌های برتر را هایلایت خواهد کرد و توسط تیم تحریریه گوگل هدایت خواهد شد.

ویدیوهای شبیه به شورتش در فروشگاه پی استور، در بالای صفحه اصلی قرار خواهند داشت. گوگل گفته است که قابلیت جدید به زودی ظرف چند هفته آینده عرضه خواهد شد.

با این کار، گوگل قصد دارد به کاربران بگوید کدام اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها ارزش استفاده دارند. در نتیجه کاربران وقت کمتری صرف جستجوی اپلیکیشن‌ها خواهند کرد.

گوگل اعلام کرده که هر ماه بیش از ۲ میلیارد نفر وارد سرویس یوتیوب شورتس می شوند و ویدیوهای آن را تماشا می کنند. این باعث موضوع برتری شورتس نسبت به رقبایی مانند تیک تاک و ریلز شده است. این عدد در مقایسه با ۱.۵ میلیارد کاربرماهانه شورتس در سال گذشته بسیار قابل‌توجه است.

گوگل همچنین گفته است که سرویس یوتیوب در طول سه ماهه دوم ۲۰۲۳ حدود ۷.۶۷ میلیارد دلار درآمد تبلیغات داشته است که فراتر از برآوردهای تحلیلگران بوده و رشدی ۴ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

یوتیوب تصمیم دارد امکان درآمدزایی از سرویس ویدیوهای کوتاه شورتس را برای کاربران و خالقان محتوا فراهم کند. در همین راستا، سرویس شورتس قرار است از سال ۲۰۲۳ به برنامه Partner یوتیوب بپیوندد. در این برنامه، خالقان محتوا قادر خواهند بود تا از طریق پخش تبلیغات در ویدیوهای خود درآمد کسب کنند. در حال حاضر، کاربران امکان کسب درآمد از طریق دریافت حق اشتراک و فروش برخی کالاها را دارند و به این ترتیب خالقان محتوا از راه‌های مختلفی قادر به درآمدزایی از سرویس شورتس خواهید بود. 

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.