گوگل قالب بندی متن جدیدی برای Keep Notes در اندروید معرفی کرد

افشین نوری
۳ شهریور ۱۴۰۲ - 13:05
Google Keep

به‌تازگی کدهایی در اندروید پیدا شده است که یک قابلیت جدید را برای Google Keep نشان داد. این قابلیت به کاربران اجازه افزودن قالب‌بندی متن به یادداشت‌ها در Google Keep را خواهد داد.

اسکرین شات‌هایی که توسط میشال رحمان در توییتر ممنتشر شده است این قابلیت را نشان می‌دهد و حالا خود گوگل در وبلاگ Google Workspace Updates گفته است که Google Keep گزینه‌های قالب‌بندی متن جدیدی برای یادداشت‌ها در دستگاه‌های اندرویدی ارائه خواهد کرد.

Google Keep

گزینه‌های قالب‌بندی جدید به شما اجازه خواهد داد تا یادداشت‌ها را با حالت‌های بولد، ایتالیک یا زیرخط‌دار کردن سفارشی کنید. شما همچنین می‌توانید از استایل عناوین مختلف مثل H1 و H2 استفاده کنید.

البته گزینه‌های قالب‌بندی جدید فعلا فقط برای یادداشت‌های جدید قابل دسترس هستند و برای یادداشت‌های موجود احتمالا در هفته‌های آینده ارائه خواهد شد. این قابلیت از امروز برای کاربران Google Workspace و کاربرانی که اکانت گوگل دارند قابل دسترس است.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا روی متن موردنظر خود ضربه بزنید و سپس گزینه قالب‌بندی را از نوار ابزار انتخاب کنید. قالب‌بندی متن فقط برای دستگاه‌های اندروید قابل دسترس است و در دسکتاپ یا iOS چنین امکانی وجود ندارد.

گوگل همچنین به‌تازگی تنظیمات اندروید را بازطراحی کرده که شامل یک لوگوی جدید برای اپلیکیشن Find My Device می‌شود. سرویس‌های گوگل پلی در حال حاضر بسیاری از قابلیت‌های مدرن اندروید را ارائه می ‌کنند و حالا منوی تنظیمات آن تغییر پیدا کرده است.

شما با رفتن به بخش System Settings > Google یک رابط کاربری جدید با دو تب مشاهده خواهید کرد. تب Recommended کارت‌هایی را نشان می‌دهد که پروفایل شما و قابلیت‌های قابل‌دسترس را ارائه می‌دهد. این قابلیت‌ها شامل Backup، Nearby Share، Find My Device، Google Wallet و Password Manager می‌شوند.

از طرفی، گوگل برای قابلیت Find My Device از یک لوگوی جدیدی استفاده کرده است. این لوگو دارای علایم رادار و اسکن است که نشان می دهد این اپلیکیشن چگونه به‌زودی در ردیاب‌ها، تبلت‌ها، ساعت‌ها و هدفون‌ها استفاده خواهد شد.

تب دوم مربوط به لیست Services on this device می‌شود که شامل مواردی مثل تبلیغات، پر کردن خودکار، پشتیبان‌گیری، دستگاه‌ها و اشتراک‌گذاری، پیدا کردن دستگاه من، داشبورد بازی، ابزارهای کنترلی والدین، امنیت شخصی، شخصی‌سازی و موارد دیگر می‌شود.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.