ایلان ماسک توییتر را به X تغییر نام می دهد

افشین نوری
۲ مرداد ۱۴۰۲ - 09:51
توییتر

ایلان ماسک اعلام کرد که نام توییتر را به X تغییر می‌دهد و نماد پرنده آبی را حذف خواهد کرد. اعلام این خبر باعث بحث‌های زیادی شده است، اما لیندا یاکارینو مدیرعامل جدید توییتر فاش کرده که X در آینده امکان تعامل نامحدود از طریق صوتی، تصویری، پیام‌رسانی و پرداخت را فراهم خواهد کرد. او گفت که این پلتفرم با هوش مصنوعی تقویت خواهد شد.

ماسک روز شنبه در توییتر خود گفت که به زودی با برند توییتر و نماد پرنده آبی خداحافظی خواهیم کرد و آدرس x.com به جای twitter.com کاربران را به این شبکه اجتماعی هدایت خواهد کرد. گفتنی است مدیران توییتر قبلا تایید کرده بودند که این شرکت در ایالت نوادا به X Corp تغییر نام داده است.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

ماسک اخیرا سرویس توییتر آبی را برای افزایش درآمدهای توییتر معرفی کرد. این سرویس به همه کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت ۸ دلار در ماه تیک آبی داشته باشند و به قابلیت‌های بیشتری مانند ویرایش توییت‌ها و انتشار پست‌های طولانی‌تر دسترسی داشته باشند.

لیندا یاکارینو مدیر عامل توییتر به‌تازگی گفته است که این شبکه اجتماعی بالاترین میزان استفاده را در چند ماه اخیر ثبت کرده است. این اتفاق در حالی می‌افتد که اخیرا شاهد معرفی متا تردز به عنوان رقیب توییتر بودیم.. تردز یک پلتفرم اجتماعی مبتنی بر اینستاگرام است که به گفته مارک زاکربرگ مدیرعامل متا تعداد کاربران آن از مرز ۱۰۰ میلیون گذشته است.

یاکارینو در واکنش به معرفی تردز گفته بود که شبکه اجتماعی کپی‌برداری از توییتر، اما جامعه منحصربه‌فرد توییتر قابل کپی‌برداری نیست. ایلان ماسک هم با انتشار توییتی گفته بود که توییتر ممکن است در هفته جاری رکورد جدیدی از نظر میزان استفاده ثبت کند.

حالا افزایش میزان استفاده از توییتر، با گسترش تردز همزمان شده است متا گفته است که تردز فضای جدیدی برای مکالمات عمومی فاهم کرده است. مزیت این پلتفرم آن است که با اینستاگرام در ارتباط است و همچنین یک فید شبیه به توییتر دارد.

توییتر هفته گذشته متا را تهدید به شکایت کرد و گفت که متا کارمندان سابق توییتر را استخدام کرده است که به اطلاعات بسیار محرمانه این شرکت دسترسی دارند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.