سامسونگ بالاتر از اپل در صدر بازار گوشی هوشمند قرار گرفت

6 دی 1401 - 16:33

سامسونگ به عنوان رقیب اصلی اپل در بازار گوشی هوشمند توانسته سلطه خود را بر این بازار حفظ کند و در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ بالاتر از این شرکت قرار گرفته است.

طبق گزارش جدیدی که موسسه Counterpoint منتشر کرده است سامسونگ با سهم بازار ۲۱ درصد همچنان در صد قرار دارد و حتی اپل نتو‌انسته با وجود گوشی‌های جدید سری آیفون ۱۴ جایگاخ این شرکت کره‌ای را تهدید کند.

در بازار جهانی گوشی هوشمند، بعد از سامسونگ با سهم ۲۱ درصد، اپل با سهم ۱۶ درصد، شیائومی با سهم ‌۱۳ درصد، اوپو با سهم ۱۰ درصد و ویوو با سهم ۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند‌. البته شرکت‌هایی مثل گوکل و وان پلاس نیز توانسته‌اند با گوشی‌های جدیدشان سهمی برای خود در بازار موبایل دست و پا کنند و سهم بقیه شرکت‌ها که شامل این دو شرکت نیز می‌شود به ۳۱ درصد برسد.

در رابطه با عملکرد سامسونگ در سه ماهه ۲۰۲۲ باید بگوییم‌ که این شرکت هرچند نسبت به سه ماهه قبل ۵ درصد افزایش عرضه داشته است اما نسبت به سه ماهه سوم سال قبل با کاهش ۸ درصد مواجه شده و فقط توانسته ۶۴ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه بازار کند.

البته گزارش Counterpoint نکات جالب دیگری نیز دارد و آن اینکه سه ماهه سوم ۲۰۲۲ بدترین سه ماهه صنعت گوشی هوشمند از سال ۲۰۱۴ تاکنون بوده است. کل گوشی‌های عرضه شده در این مدت ۳۰۱ میلیون دستگاه بوده است که‌ ۱۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در این سه ماهه، اکثر شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند با کاهش فروش گوشی‌های هوشمند خود مواجه شدند و به نظر می‌رسد عوامل مختلفی مثل افزایش تورم جهانی، جنگ اوکراین و بحزان اقتصاد جهانی در این موضوع دخیل بوده‌اند.

لازم به ذکر است که اپل نیز با مشکلات جدی در تولید مدل‌های آیفون ۱۴ خود در کشور چین مواجه شده است و شیوع مجدد کرونا در این کشور باعث تعطیلی کارخانه‌ها شده است. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داست.

منبع: Gizmichina

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید