فاکسکان به کارگران معترض خود ۱۴۰۰ دلار می دهد تا این شرکت را ترک کنند

4 آذر 1401 - 07:58

در چند روز اخیر شرکت فاکسکان با اعتراض و شورش کارگران خود مواجه شده و ویدیوهای منتشرشده نشان می‌دهند که آن‌ها حتی با پلیس هم درگیر شدند. 

فاکسکان مونتاژکننده اصلی گوشی‌های آیفون در کشور چین است و حالا کارگران‌ آن نسبت به وضعیت نامناسب این شرکت و حقوق بسیار پایینی که دریافت می‌کنند معترض هستند. فاکسکان برای خاموش کردن اعتراضات، پیشنهاد پرداخت ۱۴۰۰ دلار به معترضین کرده است اما ظاهرا این پیشنهاد باعث خشم بیشتر کارگران فاکسکان شده است. 

فاکسکان حدود ۵۰ درصد از آیفون فروخته شده در کل دنیا را تولید می‌کند و یکی از مهمترین شرکای اپل است و اگر نتواند اعتراضات را خاموش کند ممکن است با مشکلات جدی مواجه شود. این شرکت نمی‌خواهد که معترضان در داخل کارخانه بمانند و به همین خاطر به آن‌ها ۱۴۰۰ دلار که معادل دو ماه حقوق آن‌هاست پیشنهاد کرده است تا شرکت را ترک کنند.

فاکسکان اخیرا به خاطر محدودیت‌های کرونایی با مشکلات زیادی مواجه شده و نتوانسته مطابق برنامه‌های خود پیش برود و به همین خاطر بسیاری از کارگران را مجبور کرده است که در شرکت بمانند و کمتر تردد کنند و غذای خود را به جای سلف در اتاقشان بخورند. 

حالا کارگران از این وضعیت خسته شده‌اند و می‌خواهند که به آن پایان بدهند و حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم‌ که شرایط در این شرکت چگونه پیش می‌رود.

منبع: Gizmochiba

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید