زیرسیستم ویندوز برای لینوکس به فروشگاه مایکروسافت اضافه می شود

مهدی حلوائی
۳ آذر ۱۴۰۱ - 10:50
زیرسیستم ویندوز برای لینوکس

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) در طی چند سال اخیر به بخش مهمی از سیستم‌عامل ویندوز تبدیل شده و حالا بر اساس گزارش رسمی مایکروسافت، این نرم‌افزار در فروشگاه مایکروسافت از حالت پیش‌نمایش در خواهد آمد و به‌طور عمومی در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط:

کاربران سیستم‌عامل‌های ویندوز ۱۰ ۲۱H1 و ویندوز ۱۱ ۲۱H2 حالا می‌توانند به جدیدترین نسخه‌ی WSL در فروشگاه مایکروسافت دسترسی داشته باشند. در واقع حالا WSL دیگر یک بخش جانبی در ویندوز نبوده و مایکروسافت می‌تواند با سرعت بیشتری برای آن به‌روزرسانی‌ عرضه کند. تا پیش از این، به‌روزرسانی‌های WSL به همراه به‌روزرسانی ویندوز عرضه می‌شد.

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس به توسعه‌دهندگان امکان اجرای محیط لینوکس و گنو به طور مستقیم در ویندوز را می‌دهد. این نرم‌افزار همچنین بسیاری از ابزارهای لینوکس را بدون نیاز به دانلود اپلیکیشن‌های شخص ثالث در دسترس قرار داده و نیاز کاربران به استفاده از ماشین‌های مجازی و بوت دوگانه را از بین برده است.

جدیدترین به‌روزرسانی WSA به کاربران امکان انتخاب و نصب نسخه‌ی دلخواه لینوکس از فروشگاه مایکروسافت و اجرای ابزارهای خط فرمانی مانند awk ،sed ،grep و دیگر باینری‌های ELF-64 را می‌دهد. آخرین تغییرات پروژه‌ی WSA 2 نیز به لطف قابلیت اجرای کرنل‌های لینوکس در ماشین مجازی سبک، عملکرد و سازگاری WSA را بهبود بخشیده است.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.