استفاده از گوشی سامسونگ به عنوان وبکم ویندوز به‌زودی امکان‌پذیر می‌شود

افشین نوری
۲۰ دی ۱۴۰۲ - 15:15
سامسونگ

قرار است به‌زودی استفاده از گوشی سامسونگ به عنوان وبکم ویندوز امکان‌پذیر شود. همکاری مایکروسافت و سامسونگ در سال ۲۰۲۴ با ادغام قابلیت کوپایلت و همچنین استفاده از دوربین گوشی گلکسی به عنوان وبکم در رایانه‌های شخصی ادامه می‌یابد.

سامسونگ این دو قابلیت جدید را در سخنرانی خود در نمایشکاه CES 2024 معرفی کرد. دکمه کوپایلت قرار است در ماه مارس در لپ‌تاپ‌های سامسونگ ارائه شود و قابلیت وبکم برای برنامه تیمز مایکروسافت نیز اواخر امسال از راه خواهد رسید.

سامسونگ

گوگل ماه گذشته قابلیت مشابهی برای وبکم در آپدیت اندروید ۱۴ ارائه کرد، اما گزارش‌های برخی کاربران پیکسل نشان می‌دهد که ویندوز قادر نیست این قابلیت وبکم را به درستی تشخیص دهد.

سامسونگ همچنین با مایکروسافت برای ادغام کوپایلت در دستگاه‌های مبتنی بر اندروید و ویندوز خود همکاری می‌کند. این قابلیت از ایجاد خودکار پیش‌نویس پیام مطابق با استفاده‌های قبلی و همچنین ارسال مستقیم پیام از رایانه پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر سامسونگ، شرکت‌های دیگری نیز دکمه کوپایلت مایکروسافت را به صفحه کلید لپ‌تاپ خود اضافه خواهند کرد. دل، لنوو و چند شرکت دیگر جزو اولین شرکت‌هایی هستند که لپ‌تاپ‌های جدید خود را با دکمه کوپایلت معرفی کرده‌اند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.