سامسونگ برند سنسورهای دوربین گوشی هوشمند خود را از ISOCELL به XISO-CELL تغییر می دهد

2 آذر 1401 - 19:51

سامسونگ یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه سنسور دوربین گوشی‌های هوشمند بسیار فعال است و تاکنون این سنسورها را تحت برند ایزوسل (ISOCELL) ارائه کرده است. این برند از زمان گوشی گلکسی S5 مورد استفاده قرار گرفته و پیشرفت‌های زیادی در آن صورت گرفته است. 

حالا به تظر می‌رسد که این شرکت قصد تغییر برند ISOCELL به XISO-CELL دارد و اخیرا این ثبت نشان تجاری این برند  برای سنسورهای دوربین خود اقدام کرده است.

طبق گزارش Galaxy Club، سامسونگ مدارک نشان تجاری مذکور را به اداره مالکیت فکری کره جنوبی داده است و هنوز جزییات زیادی درباره آن فاش نشده است. از طرفی هنوز معلوم نیست که دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی گلکسی S23 با این برند معرفی خواهد شد یا با برند قبلی. 

سامسونگ نشان تجاری ISOCELL را از عبارت Isolated cells  اخذ کرده است و در واقع اشاره به فناوری این شرکت در کاهش تداخل و نویز میان پیکسل‌های مجاور سنسور دوربین دارد. اما در مورد برند XISO-CELL  هنوز مشخص نیست که وجه تمایز سنسورهای ساخته شده تحت آن با سنسورهای قبلی چه خواهد بود و حرف X در ابتدای برند اشاره به چه چیزی دارد. ‌

سامسونگ اخیرا سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HPX را با سایز پیکسلی ۰.۵۶ میکرون معرفی کرد که از زوم ۴ برابر بدون افت کیفیت پشتیبانی می‌کرد و خروجی تصاویر آن ۲ مگاپیکسل بود. این سنسور ۲۰ درصد فضای کمتری نسبت به مدل قبلی خود اشغال می‌کند که این موضوع می‌تواند باعث کاهش ضخامت گوشی‌های هوشمند شود. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم سامسونگ چه فکرهایی در سر دارد.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید