پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو گوگل با ویژگی و طراحی جدید معرفی شدند

27 مهر 1400 - 21:14
گوگل پیکسل ۶

سرانجام گوگل دقایقی پیش گوشی‌های جدید پرچم‌دار خود پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را در رویداد پاییزه‌اش معرفی کرد.

از جمله بزرگ‌ترین تغییرات این سری می توان به ماژول دوربین جدید اشاره کرد. اکنون پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو به یک لنز اصلی ۵۰ مگاپیکسلی مجهز هستند که نسبت به لنز ۱۲.۵ مگاپیکسلی سری‌های پییشن، یک پیشرفت ملموس است. گوگل ادعا می‌کند که این لنز قادر به دریافت ۱۵۰ درصد نور بیشتری نسبت به پیکسل ۵ است.

مطالب مرتبط:

با الهام از سری آیفون، سری پیکسل ۶ به لنزهای ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض هم مجهز شده‌اند اما حرف اصلی را در این‌باره، نسخه پرو این سری می‌زند. این مدل به یک لنز تله‌فتو با قابلیت بزرگنمایی ۴ برابری هم مجهز شده است.

پیکسل ۶

در قسمت جلو پیکسل ۶ به یک لنز ۸ مگاپیکسلی با زاویه دید ۸۴ درجه مجهز شده است. پیکسل ۶ پرو با لنز ۱۱.۱ مگاپیکسلی خود و زاویه ۹۴ درجه، مشخصاً عملکرد بهتری در این زمینه بر جای می‌گذارد.

هارمونی شکل گرفته میان نرم‌افزار و سخت‌افزار این دستگاه به گوگل اجازه داده است که ویژگی‌های قابل توجهی را به دوربین و در مجموع، دستگاه اضافه کند. به گفته گوگل اکنون حالت پرتره برای پوشش طیف رنگ‌های بیشتر بهبود یافته است.

قابلیت Face Unblur این سری جدید هم این‌جاست تا با ثبت هم‌زمان چند تصویر، مطمئن شود که چهره کاربران دچار محو شدگی نخواهد شد.

گوگل پیکسل ۶

موشن مود (Motion Mode) نیز یکی دیگر از قابلیت‌های این دستگاه است تا نورپردازی بهتری را روی تصاویر در حال حرکت انجام دهد. ویژگی مجیک ایرزر (Magic Eraser) که پیش‌تر هم شاهد افشای جزئيات آن بودیم، اشیا و افراد ناخواسته را از طریق اپلیکیشن گوگل فتوز، از تصاویر حذف می‌کند.

گوگل پیش‌تر در رویداد I/O سال ۲۰۱۷ میلادی یک قابلیت مشابه را ۶ ماه پیش از عرضه پیکسل ۲ به کاربران نشان داد. ویژگی مذکور هرگز عرضه نشد اما اکنون این ویژگی جدید با عملکردی مشابه، یادآور آن است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.