اپل اپلیکیشن قرآن مجید را از اپ استور حذف کرد

24 مهر 1400 - 11:21
قرآن

اپل اپلیکیشن قرآن مجید را از اپ استور خود در چین حذف کرد. اپل ظاهراً این کار را به درخواست مقامات چینی انجام داده است.

اپلیکیشن قرآن مجید یک اپلیکیشن رایگان در اپ استور بود که به‌گفته Pakistan Data Management Services، توسعه‌دهنده این اپلیکیشن، بیش از ۲۵ میلیون نفر در سراسر دنیا از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند. ظاهراً حذف این اپلیکیشن از اپ استور ارتباطی با محتوای آن نداشته و حالا موسسه توسعه‌دهنده آن در تلاش است تا این موضوع را با اداره فضای سایبری چین حل و فصل کند.

مطالب مرتبط:

اپل معتقد است که شرکت آن‌ها مجبور است از قوانین داخلی کشورها تبعیت کند، اما با دیالوگ کردن و تعامل می‌توان راهکاری برای اینگونه مسائل پیدا کرد. به نظر اپل، همه کاربران باید اجازه دسترسی به اطلاعات قابل‌اعتماد و فناوری‌های سودمند را داشته باشند.

با این‌حال، اپل قبلاً نیز دست به چنین اقداماتی زده است و برای مثال اپلیکیشن‌های وی پی ان را که به کاربران چینی اجازه دور زدن فیلترینگ را می‌داد از اپ استور حذف کرده است. اپل همچنین اپلیکیشن‌هایی که به‌نحوی به موضوع تبت و تایوان اشاره کرده باشند از فروشگاه خود حذف کرده است.

اپل در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارد. این شرکت وابستگی زیادی به فروش محصولات خود در چین دارد و اتخاذ موضع قوی در برابر چین ممکن است درآمدهای این شرکت را در معرض خطر قرار بدهد. مایکروسافت نیز در هفته اخیر نسخه چینی لینکدین را به درخواست چین غیرفعال کرد. اپل هنوز توضیحی درباره حذف اپلیکیشن قران مجید از اپ استور خود نداده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.