شایعه: آیپد OLED اپل در سال ۲۰۲۴ از راه می رسد

افشین نوری
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - 13:17
OLED

طبق یک گزارش، اپل صفحه نمایش OLED را در سال ۲۰۲۴ به آیپد پرو خواهد آورد و همچنین از این فناوری نمایشگر در سال ۲۰۲۶ در آیپد ایر، آیپد مینی و مک بوک پرو خود استفاده خواهد کرد.

طبق اطلاعات امروز، اپل در آیپدهای بعدی خود از پنل‌های هیبریدی OLED که ترکیبی از شیشه سفت OLED با لایه‌هایی از OLED منعطف و نازک خواهد بود استفاده خواهد کرد‌. ظاهرا تولید این نوع نمایشگرها بسیار ارزان‌تر از تولید OLEDهای منعطف خواهد بود. این روش قرار است از سال ۲۰۲۴ بکار گرفته شود.

اپل مدتی است که روی صفحه نمایش OLED برای آیپد پرو کار می کند. وب سایت کره‌ای ETNews فاش کرده است اپل به دنبال عرضه آی‌پد پرو OLED در سال ۲۰۲۴، آی‌پد ایر و آی‌پد مینی OLED در سال ۲۰۲۶ است.

طبق این گزارش، اپل همچنین در سال ۲۰۲۷ از نمایشگرهای OLED در یک آیپد پرو اصلاح شده و در یک آیپد ایر ۱۲.۹ اینچی جدید استفاده خواهد کرد. نمایشگرهای OLED علاوه بر اینکه کنتراست و روشنایی را بهبود می بخشند، می توانند طول عمر بیشتری ارائه کنند.

ETNews جزئیات بیشتری درباره این تبلت‌ها منتشر نکرده است، اما ادعا کرده که مدل ۲۰۲۷ آیپد پرو از یک پنل نسل بعدی OLED که کارایی نور نمایشگر را از طریق فیلتر رنگی روی کپسولاسیون (CoE) بهبود می بخشد استفاده خواهد کرد.

همچنین در گزارش این وب‌سایت ادعا شده که آیپد مینی ۲۰۲۶ دارای صفحه نمایش ۸.۷ اینچی به جای ۸.۳ اینچی مدل فعلی خواهد بود.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.