سامسونگ آپدیت Wear OS 4 را برای گلکسی واچ ۵ و ۵ پرو عرضه کرد

افشین نوری
۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - 09:54
آپدیت Wear OS 4

آپدیت Wear OS 4 امروز با نام «One UI 5 Watch» توسط سامسونگ عرضه شده که دارای قابلیت‌هایی با تمرکز بر راحتی است. کاربران همچنین کنترل‌های بیشتری برای مدیریت گلکسی بادز و یک ویجت برای نظارت بر سطح باتری دریافت کرده‌اند.

در حالیکه دارندگان پیکسل واچ منتظر هستند، شایعاتی درباره برنامه بتا برای پیکسل واچ وجود دارد و هنوز چیزی مشخص نیست. تا زمانی که پیکسل واچ آپدیت Wear OS 4 را دریافت کند، ساعت‌های گلکسی سامسونگ حدود چهار ماه از قابلیت‌های آن بهره خواهند برد.

عرضه سریع آپدیت Wear OS 4 توسط سامسونگ یک اقدام قابل توجه است. این آپدیت نه تنها تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌کند، بلکه نشان می‌دهد سامسونگ در ابرآورده کردن خواسته‌های کاربران خود عملکرد بهتری دارد. بنابراین، به نظر می رسد که سامسونگ به یک پیروزی در این زمینه دست یافته است.

گفتنی است سری گلکسی واچ ۵ در مقایسه با سری گلکسی واچ ۴ از عمر باتری و سرعت شارژ بیشتری برخوردار بوده و به حسگر جدید تشخیص دمای بدن مجهز شده‌اند. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که وزن و ضخامت این ساعت‌ها از آن‌چه سامسونگ ادعا می‌کند بسیار بیشتر است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت رسمی سامسونگ، وزن نسخه‌ی ۴۰ میلی‌متری گلکسی واچ ۵ برابر با ۲۸.۷ گرم بوده و نسخه‌ی ۴۵ میلی‌متری گلکسی واچ ۵ پرو نیز ۴۶.۵ گرم وزن دارد. همچنین این دو ساعت به‌ترتیب دارای ۹.۸ و ۱۰.۵ میلی‌متر ضخامت می‌باشند اما حالا کانال یوتیوب DC Rainmaker اعلام کرده است که ضخامت این ساعت‌ها به‌ترتیب ۱۳ و ۱۵ میلی‌متر بوده و وزن آن‌ها نیز از آمار منتشرشده بیشتر است.

DC Rainmaker تایید کرده است که در صورتی که بند این ساعت‌ها را از آن‌ها جدا کنیم، با آماری مشابه آن‌چه سامسونگ ادعا می‌کند مواجه خواهیم شد اما مطمئناً کاربران از این محصولات بدون بند آن‌ها استفاده نمی‌کنند و از این رو سامسونگ در ارائه‌ی اطلاعات دقیق در خصوص نسل جدید ساعت‌های خود دروغ گفته است.

سامسونگ تنها شرکتی نیست که در اندازه‌گیری وزن و ضخامت ساعت‌های هوشمند خود بسیاری از عناصر را نادیده می‌گیرد و شرکت‌های اپل، گارمین و پولار نیز وزن ساعت‌های خود را بدون درنظرگرفتن محفظه‌ی حسگرهای آن‌ها محاسبه می‌کنند. با این وجود، سامسونگ در اندازه‌گیری ضخامت ساعت‌های جدید خود حتی قسمت پشتی آن‌ها را نیز نادیده گرفته و فقط قسمت‌های کناری آن‌ها را مورد محاسبه قرار داده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.