فروش سری آیفون 14 در سال 2022 افت شدیدی خواهد داشت

7 دی 1401 - 21:16
آیفون 14

بر اساس گزارش جدید شرکت تخقیقاتی ترندفورس (TrendForce)، فروش گوشی‌های آیفون 14 در سه‌ماهه‌ی چهارم سال 2022 به 78.1 میلیون واحد کاهش پیدا خواهد کرد. ظاهراً اپل سعی دارد تا علاوه بر فاکسکان، وظیفه‌ی تولید و مونتاژ گوشی‌های خود را به شرکت‌های دیگری نیز بسپارد.

در حال حاضر فاکسکان با مشکلات متعددی، از جمله شیوع مجدد کووید 19 در چین، دست و پنجه نرم می‌کند و ظاهراً این موضوع باعث شده تا اپل شرکت ویتنامی Luxshare Precision را نیز به جمع زنجیره‌ی تامین خود برای مونتاژ گوشی آیفون 15 پرو مکس اضافه کند.

هرچند که تا به حال شرکت‌های تایوانی در ساخت گوشی‌های آیفون نقش نداشته‌اند اما به‌نظر می‌رسد که اپل علاوه بر افزایش ظرفیت تولید گوشی‌های خود در هند قصد دارد تا از اواسط سال 2023 بخشی از خط تولید سری آیفون را به ویتنام منتقل کند. پیش‌بینی می‌شود که هند و ویتنام تا چند سال آینده چیزی حدود 30 تا 35 درصد از گوشی‌های اپل را تولید کنند.

با توجه به گزارش ترندفورس، به‌نظر می‌رسد که اپل در سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال 2023 تنها 47 میلیون دستگاه گوشی آیفون را به بازار عرضه خواهد کرد که افت 22 درصدی آن نسبت به سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی را نشان می‌دهد.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید