گوشی پیکسل 6a گوگل توانست همه گوشی های پرچمدار دنیا را در بخش دوربین شکست دهد

6 دی 1401 - 12:30
گوگل پیکسل 6a

گوشی میان‌رده پیکسل 6a توانسته است در یک بنچمارک دوربین، همه گوشی‌های پرچم‌دار مثل گلکسی S22 اولترا، آیفون ۱۴ پرو و شیائومی 12S را شکست بدهد. 

یک یوتیوبر معروف به نام Marques Brownlee اقدام به برسی دوربین چندین گوشی پرچمدار در کنار پیکسل 6a کرده است و به نتایج جالبی دست یافته است. این یوتیوبر نشان داده است که پیکسل 6a کیفیت تصاویر بهتری نسبت به بقیه گوشی‌ها دارد.  ‌

این تست‌‌ها در سه دسته‌بندی انجام شدند که شامل تست‌های استاندارد، نور کم و پرتره بودند. در این تست‌ها از سیستم رنکینگ ELO استفاده شد که نتایج آن به صورت زیر است. پیکسل 6a در صدر قرار گرفت و بعد از آن‌ها گوشی‌های پیکسل 7 پرو و ایسوس ذنفون ۹ قرار گرفتند. گوشی گلکسی S22 اولترا و آیفون ۱۴ در رده‌های پنجم و هفتم قرار گرفتند. 

در مقابل، گوشی سوتی اکسپریا IV بدترین کیفیت تصویر را ثبت کرد و در رده آخر قرار گرفت. گوشی‌های م‌وتو اج ۳۰ اولترا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی، ناتینگ فون ۱، آیفون SE 2022، وان پلاس ۱۰ پرو و شیائومی 12S اولترا در رده‌های پایین‌تر قرار گرفتند. 

این نتایج نشان می‌دهند که گوشی‌های پرچمدار سایر شرکت‌ها علیرغم تبلیغات زیادی که درباره دوربین آن‌ها صورت گرفته است، در دنیای واقعی عملکرد چندان خوبی ندارند و در عوض گوشی‌های پیکسل گوگل توانسته‌اند حرف زیادی برای گفتن داشته باشند. تصاپیر ثبت شده توسط این گوشی‌ها نه زیاد تاریک و نه زیاد روشن هستند و رنگ‌ها را به‌طور کاملا واقعی نشان می‌دهند. 

بنابراین اگر شما هم قصد خرید یک‌ گوشی جدید را دارید گول دوربین چند صد مگاپیکسلی گوشی‌های پرچمدتر را نخورید و با یک هزینه کمتر می‌توانید گوشی‌های دوربین بهتری را خریداری کنید. 

منبع: Notebookchek

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید