سامسونگ برای همه گوشی‌های پایین‌رده خود نسخه 5G ارائه می کند

5 دی 1401 - 18:04

به نظر می‌رسد سامسونگ به دنبال افزایش سبد محصولات 5G خود است و می‌خواهد پشتیبانی از شبکه 5G را برای گوشی‌های پایین‌رده خود ارائه کند. 

از زمانیکه که شبکه 5G در سال ۲۰۱۹ تجاری‌سازی شده است شرکت‌های زیادی سعی کرد این فناوری را روی گوشی‌های خود ارائه کنند، اما متاسفانه این قابلیت اکثرا روی گوشی‌های پرچمدار ارائه می‌شد و گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده از آن بی‌بهره مانده‌اند. 

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که سامسونگ به‌دنبال عرضه چندین گوشی پایین‌رده با قابلیت 5G در روزها و هفته‌های آینده است و انتظار می‌رود این موضوع با استقبال مشتریان روبه‌رو شود.

روش کار سامسونگ به این صورت خواهد بود که‌ مثلا همانند گوشی گلکسی A13 4G  که دارای یک نسخه 5G به نام گلکسی A13 5G است، برای سایر گوشی‌های پایین‌رده خود نیز این کار را انجام‌ بدهد‌. بنابراین مشتریان خواهند توانست براساس نیاز خود از هر کدام از این نسخه‌ها استفاده کنند. البته نسخه‌های 5G ممکن است به پردازنده‌های قویتر و دوربین‌های بهتری نیز مجهز بشوند. 

در هر حال، برای پشتیبانی از فناوری 5G نیاز به تراشه سازگار با آن است و در نتیجه نسخه 5G تراشه متفاوتی نسبت به نسخه 4G خواهد داشت. به همین‌خاطر ، سامسونگ برای اینکه بتواند قیمت نسخه‌های 5G را پایین نگه دارد احتمالا از نمایشگر یا دوربین‌های رده‌پایین‌تری در آن‌ها استفاده خواهد کرد. 

البته به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تولید برخی گوشی‌های خود را کاهش دهد که دلیل اصلی آن ظاهرا کاهش فروش آنهاست. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بحران اقتصاد جهانی و افزایش تورم باعث خواهد شد تا بازار گوشی هوشمند در پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۶.۸ درصد نسبت به سال گذشته کوچکتر شود. با این حال، برای سال آینده پیش‌بینی شده است که میزان عرضه‌ گوشی‌های هوشمند با افزایش ۵.۲ درصدی به 1.327 میلیارد دستگاه برسد. 

حالا باید ببینیم ‌که نقش سامسونگ در این بازار چقدر پررنگ خواهد بود.

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ، ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید