ال جی دیسپلی فناوری OLED.EX را به تلویزیون های هوشمند می آورد

8 آذر 1401 - 08:24

شرکت ال جی دیسپلی قصد دارد در همه نمایشگرهای OLED آینده خود از فناوری OLED.EX استفاده کند‌. در این فناوری از ماده‌ای به نام دوتریوم برای بهبود عملکرد نمایشگر استفاده می‌شود. این فناوری همچنین باعث ارزان‌تر شدن تلویزیون‌های هوشمند OLED خواهد شد که می‌تواند اتفاق خوبی باشد. 

حالا قرار است این شرکت کره‌ای تولید پنل‌های OLED.EX خود را در کارخانه‌‌های چین و کره جنوبی‌اش شروع کند و ما احتمالا در سال ۲۰۲۳ شاهد عرضه تلویزیون‌های مجهز به این نمایشگرها خواهیم بود. 

در کل باید بگوییم‌ که نمایشگرهای OLED.EX دو مزیت اصلی نسبت به نوع OLED دارند. مزیت اول این است که بسیار کم‌مصرف هستند و این موضوع می‌تپاند در مصرف برق بسیار مپثر باشد. از طرف دیگر وجود دوتریوم در این نمایشگرها باعث می‌شود که تلویزیون روشنایی بیشتری داشته باشد و حداکثر روشنایی آن‌ها حدود ۳۰ درصد بیشتر از پنل‌های OLED بشود. و یک ویژگی دیگر اینکه این پنل‌ها از حاشیه‌های بسیار باریک پشتیبانی می‌کنند و مثلا در یک نمایشگر ۶۵ اینچی می‌توانند حاشیه‌ای حدود ۴ میلیمتر داشته باشند. 

البته پنل‌های OLED.EX همانطور که از اسمشان پیداست فقط در تلویزبون‌های OLED قابل استفاده خواهند بود و همه تلویزیون‌ها نمی‌توانند از آن بهره ببرند. با این حال انتظار می‌رود که شرکت‌های دیگری مثل سامسونگ نیز به این جمع بپیوندند و فناوری مذکور را توسعه دهند.

منبع: Notebookchek

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید