گوگل کروم‌ قابلیت جدیدی به نام ECH برای محافظت از اطلاعات کاربران ارائه کرد

5 آذر 1401 - 17:58
گوگل کروم

آپدیت جدید مرورگر کروم‌ دارای قابلیت جدیدی به نام Encrypted Client Hello یا ECH است که باعث بهبود امنیت کاربران در اینترنت می‌شود. 

ویژگی اصلی قابلیت ECH این است که اطلاعات و اسامی کاربران را از دیدرس تامین‌کنندگان اینترنت ISP پنهان می‌کند. این قابلیت فقط برای مرور گروم قابل دسترس نخواهد بود بلکه برای همه مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم مثل مایکروسافت اج، اپرا و ویوالدی عرضه خواهد شد‌.‌ نکته جالب اینکه مرورگر موزیلا از سال ۲۰۲۱ این قابلیت را ارائه کرده است. ‌

شما برای فعال کردن این قابلیت می‌توانید مراحل زیر را اجرا کنید: 

جدیدترین نسخه‌کروم قناری را نصب کنید. برای اینکار به مسیر chrome://settings/help رفته و آپدیت‌ها را چک ‌کنید. بعد از نصب آپدیت، سیستم خود را ریستارت کنید سپس در نوار آدرس مرورگر عبارت  chrome://flags/#encrypted-client-hello را تایپ کنید و دکمه اینتر را بزنید. در ادامه، گزینه Encrypted ClientHello را فعال کنید و مجددا مرورگر خود را ریستارت کنید. 

در همین راستا، تیم امنیتی گوگل یک افزونه آلوده به نام VenomSoftX را کشف کرده‌اند که اطلاعات حساس کاربران مثل پسورد و نام کاربری آن‌ها را می‌دزدید. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که قابلیت جدید گوگل کروم چقدر در محافظت از اطلاعات کاربران موفق خواهد بود. نظر شما درباره این قابلیت چیست؟

منبع: Gizchina

برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید